„Legyél te is életmentő”
Első helyen végeztek a Megyei Elsősegélynyújtó Versenyen a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karának mentőtiszthallgatói. A fiatal tehetségek győzelmüknek köszönhetően az országos döntőben képviselhetik az intézményt.
Új eljárás a neuroendokrin daganatok kezelésében
Már a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában is elérhető az az új izotópos kezelés, amelyet eddig csak néhány európai intézetben alkalmaztak. Az új eljárással Debrecenben először május 12-én kezeltek egy neuroendokrin daganatban szenvedő beteget.
Jövőt formáló népegészségügy
A Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karának hét szakembere mutatta be tudományos tevékenységét és kutatási eredményeit a Budapesten megrendezett XIV. Fiatal Higiénikusok Fórumán. Egyebek mellett a prevencióról, az alternatív élelmiszerekről és a táplálkozási szokásokról esett szó.
Visszatér a színpadra a Color zenéje
Újra hallhatja a közönség a legendás Color együttes slágereit a 9. Debreceni Reumatológiai Oktatási Program (DROP9) kongresszushoz kapcsolódó emlékesten. A Debreceni Egyetemhez kötődő, korábban DOTE néven működő együttes több oszlopos tagja is színpadra lép a Kölcsey Központban.
Új kihelyezett tanszék az Informatikai Karon
A világ egyik leggyorsabban növekvő szoftverfejlesztő cégének hazai leányvállalatával, az EPAM-mal hozott létre speciális oktatási-kutatási szervezeti egységet a Debreceni Egyetem Informatikai Kara. A megállapodás célja a nemzetközi piaci tudás és a naprakész technológiai ismeretek integrálása az oktatásba.
Középpontban az egészséges gyermekvállalás
A terhesgondozás és a várandósok egészségmagatartásának szakmai tapasztalatait vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán tartott szerdai tanácskozáson. A Várandósság hete programsorozathoz kapcsolódóan az önkéntesség támogatásáról, valamint a várandósok kórházi ellátásáról is hallhattak a résztvevők.
Jótékonysági ruhagyűjtés a GYTK-n
Több száz kilónyi ruhát gyűjtöttek össze a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karának munkatársai és hallgatói a Halápon a Gyermekekért Közhasznú Egyesület javára, akik helyi rászorulóknak továbbítják a ruhaneműket.
Kutatói kiválóságok az egyetemen
Kimagasló eredménnyel szerepelt a Debreceni Egyetem a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) és az Eötvös Loránd Kutatási Hálózat (ELKH) pályázatain. Az intézmény 17 egysége viselheti az MTA Kiváló Kutatóhely címet, illetve 20 kutatócsoportja nyert összesen több mint 650 millió forint ELKH támogatást. A tervezett tudományos munka részleteit szerdán a Főépületben tartott tájékoztatón ismerhették meg az érdeklődők.
RUR 2022: élen a pénzügyi fenntarthatóságban
A Debreceni Egyetem a legjobb hazai felsőoktatási intézmény a pénzügyi fenntarthatóság területén a Round University Ranking legfrissebb rangsorán. Az intézmény összesítésben a legjobb hazai tudományegyetemként a 450. helyen szerepel a moszkvai székhelyű, független rangsorkészítő legújabb globális ranglistáján.
Virtuális valóság a fizioterápiában
A robotika, a virtuális valóság és az E-sport egészségre gyakorolt hatásairól rendezett FizioPéntek címmel online konferenciát a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Kar Fizioterápiás Tanszéke hallgatóknak és a már végzett gyógytornászoknak. A szakmai program résztvevői a legmodernebb okoseszközökkel is megismerkedhettek.

A tájékoztatót megismertem.