Regöly-díj az egyetem orvosainak

2018, július 3 - 11:00
A Debreceni Egyetem két fiatal orvosát és két orvostanhallgatóját díjazták a Semmelweis Egyetemen. Regöly-díjban részesült Lampé Rudolf adjunktus, Vida Beáta medika és Pelyvás Bence medikus, különdíjat kapott Murányi Mihály szakorvos.

A Regöly Alapítvány kuratóriuma és szakmai bizottsága minden évben elismerésben és pénzjutalomban részesíti azokat a fiatal orvosokat és orvostanhallgatókat, akik kutatásaikkal méltón viszik tovább Dr. Regöly-Mérei János professzor emlékét.

A díjakat idén kilencedik alkalommal adták át a Semmelweis Egyetemen, június 29-én.

Az orvostudomány területén klinikai orvos kategóriában Lampé Rudolfot, a Szülészeti és Nőgyógyászati adjunktusát díjazták. Orvostanhallgató kategóriában megosztott első hely született, a két díjazott Vida Beáta és Pelyvás Bence, a Debreceni Egyetem hatodéves orvostanhallgatói. Kimagaslóan magas színvonalú pályamunkájáért különdíjat ítéltek oda Murányi Mihálynak, az Urológiai Klinika szakorvosának.

Sajtóiroda-MM
Fotók: Kovács Attila – Semmelweis Egyetem