Mit és hogyan ajánljon a gyógyszerész?
Gyógyszerészi gondozási versenyt rendeztek a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. Az elsősorban a kar ötödéves hallgatóinak részvételével tartott megmérettetésen a versenyzőknek patikába betérő betegnek kellett segíteniük a gyógyszerválasztásban. A legjobbak bejutottak a verseny országos döntőjébe.
iTT Kutathatsz
Több száz középiskolás vett részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar szerdai beiskolázási rendezvényén. Az iTT Kutathatsz elnevezésű Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon és Duális Képzési Információs Napon a végzős diákok megismerkedhettek a kar képzési kínálatával, tájékozódhattak a szakok követelményeiről és a felvételiről.
Miért a Debreceni Egyetem?
Zsúfolásig megtelt a Debreceni Egyetem Főépületének Aulája a beiskolázási rendezvény, a DExpo első napján. Több száz középiskolás, leendő egyetemista, szülő, pedagógus hallgatta a szerdai megnyitón az intézményt, a képzési kínálatot, a felvételi változásokat és a hallgatói életet bemutató tájékoztatót.
Inzulinrezisztencia a kutatások középpontjában
Az inzulinrezisztencia számos krónikus betegség kialakulásához vezethet. A Debreceni Egyetem kutatói a Tématerületi Kiválósági Program keretében azt vizsgálták, hogy a kórkép korai felismerésével, annak kezelésével hogyan előzhetők meg a súlyosabb szövődmények. A több mint két évig tartó projekt eredményeit egy keddi konferencián ismertették a kutatásban részt vevő szakemberek.
Összefogás az eredményesebb kémiai oktatásért, kutatásért
A Debreceni Egyetemen folytatott kémiai tudományos és oktatómunka összehangolására jött létre a Kémia Koordinációs Intézet. A szervezet célja, hogy elősegítse a karok közötti együttműködést. Az egyetem kémiával foglalkozó intézetei egy előadás-sorozaton ismerhetik meg egymás munkáját, elsőként pénteken az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézete mutatkozott be.
Fiatal Kutatók Fóruma
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógyszerkutatási Szakosztálya
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasok az ETK-n
A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán négy tehetséges hallgató kapta meg az egyik legrangosabb felsőoktatási elismerést, a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. A díjazottak közül ketten vették át személyesen oklevelüket a kar dékánjától.
Tudományt népszerűsítő tanácskozás
A legújabb életmód- és egészségkutatások eredményeit és a keleti határmenti térség fejlesztési lehetőségeit mutatták be, valamint az oktatási helyzet aktuális kérdéseiről tanácskoztak a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar, a Magyar Tudományos Akadémia DAB Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Szakbizottsága és a Szatmár Bereg Megyei Önkormányzat közös konferenciáján, Nyíregyházán.
DExpo – minDEn, ami Debreceni Egyetem
Kelet-Magyarország legnagyobb beiskolázási rendezvényét, a DExpót november 23-án és 24-én rendezi meg a Debreceni Egyetem. A felvételi döntés előtt állók: a város, a térség, valamint a határon túli középiskolák végzősei két napon keresztül ismerkedhetnek az intézmény képzési kínálatával, szolgáltatásaival és az egyetemi élet sajátosságaival.
A debreceni zongorista hallgatók az ország elitjében
A Debreceni Egyetem Zeneművészeti Karának hallgatóit is díjazták az ország zeneművészeti képzéssel foglalkozó felsőfokú intézményeinek rendezett zongoraversenyen. A ZK tehetségei több kategóriában is a legjobbak között végeztek.

A tájékoztatót megismertem.