Új terápiák a limfóma kezelésében
A nyirokcsomó daganatos megbetegedésének, a limfómának a legújabb terápiás lehetőségeiről tanácskoznak Debrecenben. A háromnapos rendezvényen több mint 130 előadást tartanak a szakemberek – köztük a Debreceni Egyetem orvosai.
Utazás orvosi szemmel
Időzóna-betegségről, utazási stresszről, nyaralási traumákról és a krónikus betegek utazásra való felkészítéséről is tanulnak az orvostanhallgatók a Debreceni Egyetem egész Európában egyedülállónak számító utazásorvostan kurzusán.
Kettős jubileum a szívsebészeten
Tudományos üléssel, faültetéssel és emlékkopjafa állításával emlékeztek meg a motoros szívsebészet 50., valamint az önálló szívsebészeti épület átadásának 25. évfordulójáról a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában május 18 -án.
Kiváló professzorokat díjaztak
Paragh György professzort Fornet Béla emlékéremmel, míg Gergely Pál professzor emeritust Krompecher István emlékéremmel tüntette ki hétfőn a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.
Betekintés az igazságügyi orvostanba
Több mint tízezer orvosszakértői vélemény, csaknem háromezer toxikológia vizsgálat és mintegy hatezer boncolás 5 év alatt. A Debreceni Egyetem Igazságügyi Orvostani Intézetének eredményeiről tudományos ülésen számoltak be május 10-én a Kenézy Villában.
Közösen a KKV-kért
Az iparfejlesztés támogatására Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézetet hozott létre a Debreceni Egyetem - jelentette be Bács Zoltán kancellár a GE Beszállítói Fórumán pénteken. A cél, hogy a hallgatók iparági tapasztalattal rendelkező mesteroktatók segítségével bővíthessék tudásukat.
Gyermeksebészeti továbbképzés
Új műtéti technikákkal ismerkedhetnek meg azok a fiatal gyermeksebészek, akik részt vesznek a Debreceni Egyetem pénteken kezdődött kétnapos tudományos ülésén. Az előadások mellett élő műtéti videó közvetítésen és workshopokon mutatják be a kulcslyuk sebészetet.
Debreceni ötletek a CERN versenyén
Az orvosi célú gyorsítók pontosságának és hatékonyságának növelésén dolgoztak a Debreceni Egyetem Fizikai Intézetének kutatói a CERN orvostechnológiai hackathonján Genfben.
GE a DE-n: helyzetbe hozzák a KKV-kat
Több mint 50 vállalat vesz részt a GE Beszállítói Fórumán május 11-én a Debreceni Egyetemen. A rendezvényen az intézmény új egysége, a műszaki képzések fejlesztését támogató Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet is bemutatkozik.
Példamutató adományozás
Több mint 8 millió forintot kapott a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány. A felajánlott összegből egy korszerű testösszetétel-elemző műszert vásárolnak a Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai-onkológiai részlegére.