100 éves az Anatómiai Intézet
A kutatásban, az oktatásban és az utánpótlásnevelésben is sikeres a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézete – hangzott el az alapítás 100. évfordulója alkalmából rendezett csütörtöki ünnepi ülésen. A résztvevők az intézet történetének legfőbb eseményeit elevenítették fel.
Nagy siker volt a Külügyi Börze
A mobilitást, a külföldi tanulási és szakmai gyakorlati lehetőségeket mutatták be a Debreceni Egyetem hallgatóinak az #ErasmusDays keretében megrendezett Külügyi Börzén a Főépület kerengőjében. Az idei börzén az Erasmus+ program által nyújtott lehetőségek kerültek a középpontba.
Ülésezett a kuratórium
A Debreceni Egyetem és a fenntartó alapítvány szempontjából fontos gazdasági, pénzügyi kérdéseket, a működés alapvető feladatait és stratégiai teendőit vitatta meg legutóbbi ülésén a Gróf Tisza István a Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriuma.
Kinevezték az egyetem új professzorait
A Debreceni Egyetem 12 új professzora is átvehette egyetemi tanári kinevezését az Innovációs és Technológiai Minisztérium felsőoktatásért, innovációért és szakképzésért felelős államtitkárától a kedden, Budapesten rendezett ünnepségen.
Napjaink ipari forradalma
A mesterséges intelligencia fejlődéséről, a digitalizációról, a robotizációról, ezek terjedéséről és az ennek nyomán bekövetkező gazdasági és társadalmi változásokról tartottak tanácskozást a Debreceni Egyetem Aulájában szerdán.
Z-szak: a jövő tanárképzése
A Debreceni Egyetem egyike annak a hat egyetemnek, ahol 2022 szeptemberétől elindul az új, ötéves természettudomány-környezettan tanárszak, másnéven a z-szak. Az új képzés integrált módon juttatja el a természettudományi ismereteket a diákokhoz.
Megnyílt a Buborék
Új nevet és funkciót kapott az egykori Ludotéka a Debreceni Egyetem hajdúböszörményi Gyermeknevelési és Gyógypedagógiai Karán. A csaknem 150 négyzetméteres épület a két évig tartó átalakítás után Buborék Játszóház és alkotóműhelyként nyílt meg újra.
Inkontinencia app: segítség a nőknek
Egyedülálló mobiltelefonos alkalmazás készült a Debreceni Egyetem KK Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikájának közreműködésével. Az INCOXIL nevű applikáció segíti az inkontinenciával, vizelettartási zavarokkal küzdőknél a minél pontosabb diagnózis felállítását és a terápia kiválasztását.
Teljes élet diabetessel
A Debreceni Egyetemen tartja kongresszusát a Magyar Gyermekorvosok Társasága és a Magyar Diabetes Társaság Gyermekdiabetes-szekciója. A megnyitón Novák Katalin miniszter hangsúlyozta: a kormány igyekszik minden támogatást megadni a diabeteses gyerekek családjának, hogy teljes életet élhessenek.

A tájékoztatót megismertem.