13 júl
Az agykutatás új területe
Az Alzheimer-kór kialakulásának megértésében is segíthet az a kutatás, amely az agy eddig ritkán vizsgált területével foglalkozik. A Debreceni Egyetemen országosan egyedülálló módszerrel vizsgálják az idegsejtek és a gliasejtek egymásra hatását.
12 júl
A GYÓGYSZERÉSZTUDOMÁNYI KAR „FIATAL OKTATÓK KUTATÓK ÖSZTÖNDÍJA
Az ösztöndíj alapítása és célja, a Gyógyszerésztudományi Karon közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező fiatal oktatók, kutatók tudományos életpál
10 júl
Biztonságosak a klinikai gyógyszerek
Biztonságos vérnyomáscsökkentőt kapnak a Debreceni Egyetem Klinikai Központban fekvő betegek. Az intézményben öt félét használtak a július 4-én forgalomból kivont 27 szennyezett valsartan hatóanyagú gyógyszerkészítményből.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
05 júl
Egy hónapig még szedhető a gyógyszer
Csaknem 150 ezer hipertóniás beteg terápiáját érinti az, hogy szennyezett hatóanyag miatt szerdán több vérnyomáscsökkentőt kivontak a forgalomból. A betegek teendőiről a Debreceni Egyetem szakembere tartott tájékoztatót.
03 júl
Regöly-díj az egyetem orvosainak
A Debreceni Egyetem két fiatal orvosát és két orvostanhallgatóját díjazták a Semmelweis Egyetemen. Regöly-díjban részesült Lampé Rudolf adjunktus, Vida Beáta medika és Pelyvás Bence medikus, különdíjat kapott Murányi Mihály szakorvos.
03 júl
Külföldi diákok debreceni gyakorlata
Intenzív gyógyszerész szakmai tréningen vesznek részt szaud-arábiai, amerikai és francia gyógyszerészhallgatók a Debreceni Egyetemen. A szakmai képzés mellett a diákok több hétig ismerkednek a magyar kultúrával és a magyar nyelvvel.
Nyíltan a szülésről
A szüléssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról, többek között a fájdalomcsillapításról és a szoptatásról kaptak tájékoztatást a kismamák kedden a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán. Az érdeklődők a szülőszobákat is megtekinthették.
Vendégelőadások a Gyógyszerésztudományi Karon
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar vendége lesz 4 Francia (IMT, Tours), 3 Amerikai (Ferris State University, Grand Rapids), és 1 Szaúd-Ará
Az orvosi diagnosztika jövője
A tumorok, a szív-érrendszeri betegségek és a fertőzések kimutatására is alkalmas az a módszer, melyet az anyai vérből történő magzati DNS-vizsgálatnál is használnak. A legújabb kutatási eredményekről a Debreceni Egyetemen tartottak nemzetközi konferenciát.