Egészségipari innováció élvonalában
Európai innovációs csúcsszervezethez csatlakozott a Debreceni Egyetem. Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet egészségügyi részlege, az EIT Health a DE kiemelkedő egészségipari innovációs törekvését ismerte el ezzel. Az együttműködésről hétfőn egyeztettek Brüsszelben az egyetemi vezetők.
Debreceni orvos az EULAR főtitkára
Szekanecz Zoltánt, a Debreceni Egyetem Reumatológiai Tanszékének vezetőjét választották meg az Európai Reumaellenes Liga (EULAR) új főtitkárának. A kinevezés kapcsán interjú jelent meg a Magyar Reumatológia című szaklap decemberi számában.
Összefogás a fogyatékos emberekért
Az értelmi fogyatékosok életének, egészségének fejlesztése érdekében kötött együttműködési megállapodást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara és a Magyar Speciális Olimpia Szövetség. Az új elnökségbe beválasztották Pázmány Viktóriát, a kar egyik oktatóját.
Sportnappal indul az újév
Egészségtudatos programokkal és számos mozgásformával várja a Debreceni Egyetem a FőnixFittre látogatókat 2020 februárjában. A sportparádé keretében az intézmény sporttudományi hátterét is megismerhetik az érdeklődők.
Magyar Onkológusok Társaságának XXXIII. Országos Kongresszusa
A 60 éves Magyar Onkológusok Társasága (MOT®) 2019. november 28-30-án Budapesten, a Pesti Vigadóban rendezte XXXIII. Országos Kongresszusát. A magyar
Aranyosi Jánosra emlékeztek
Emléktáblát avattak a szívsebészeti aneszteziológia úttörőjének, Aranyosi Jánosnak tiszteletére a Debreceni Egyetem Szívsebészeti Klinikáján. A pénteki ünnepségen családtagok, egykori kollégák és tanítványok emlékeztek a 85 évvel ezelőtt született szakemberre.
Fókuszban a klinikai farmakológia
Gyógyszerek előállítása 3D nyomtatóval, kiberfenyegetés a gyógyszeriparban – a klinikai farmakológia legfontosabb eredményei mellett idén különleges témák is előtérbe kerülnek a Magyar Klinikai Farmakológusok Kongresszusán. A háromnapos tanácskozás csütörtökön kezdődött Debrecenben.
Doktorandusz konferencia az EK-n
Rekordszámú résztvevője volt a XIII. Nyíregyházi Doktorandusz Konferenciának, melyet december 5-én tartottak a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A tanácskozáson nyolc szekcióban, több mint 80 előadás hangzott el.
Egyetemi tudással a mádi borászatért
Új laboratóriumot adtak át a Mádi Bor Akadémián. A Debreceni Egyetem kutatóhelyén a legmodernebb analitikai eszközök segítségével vizsgálják a szakemberek a térség borainak élettani hatásait.
Élen a debreceni orvosképzés
A Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara (DE ÁOK) orvos- és egészségtudomány területen általános orvosképzésben első, az összesített listán pedig a második helyen áll – olvasható a Figyelő Felsőoktatási Rangsor 2020 kiadványában.