IKTV - több mint verseny
Innovatív applikáció főzéshez vagy a ruhatár környezetbarát frissítéséhez – ilyen és ehhez hasonló ötletekkel szálltak versenybe a középiskolások a győzelemért és a felvételi pluszpontokért a DE Gazdaságtudományi Kar vetélkedőjén. A győztes csapat tagjai európai tanulmányutat nyertek és 50 pontot a 2024-es felvételihez.
Kémia roadshow: fókuszban a gyógyszerésztudományok
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán folytatódott a Kémia Koordinációs Intézet előadás-sorozata. A pénteki programon a kar tanszékeinek és kutatócsoportjainak oktatási és tudományos tevékenységét ismerhették meg a résztvevők.
iDE nézz!
Útjára indul a Debreceni Egyetem saját gyártású magazinműsora, melyben az intézmény legfontosabb eseményeiről, rendezvényeiről, aktualitásairól láthatnak tartalmas riportokat, interjúkat, klipeket. Az első adás már megtekinthető az unideb.hu-n és az egyetem Youtube csatornáján.
In memoriam - Szilvássy Judit (1960-2022)
Fájdalommal megtört szívvel tudatjuk, hogy életének 62. évében elhunyt Szilvássy Judit egyetemi docens, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának igazgatója, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Tanszék vezetője.
Nemzetközi elitben az Informatikai Kar
A Microsoft Learn for Educators Program tagjaként a Debreceni Egyetem Informatikai Kara is részt vett a világcég által szervezett varsói szakmai csúcstalálkozón. Az IK a nemzetközi nagyvállalat egyik kiemelkedő partnereként mutatta be a Microsoft támogatásával elért tudományos és oktatási eredményeit.
A DE munkatársa a legjobb fiatal gyógyszerész
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Tanszék tanársegéde nyerte el idén a Kiváló Fiatal Gyógyszerész Díjat. Rusznyák Ágnes ebben az évben szerzett PhD fokozatot, a kutatás mellett a tehetséggondozásban is részt vesz.
Képernyőn a novemberi Campus magazin
Indul a könnyűzenei alapképzés, új ösztöndíjat alapított elsőéveseknek és a legjobb középiskolákat is támogatja az egyetem, megnyílt az E-sport Központ és teltház volt az állásbörzén - a Debreceni Egyetem legfontosabb eseményeit, rendezvényeit mutatja be a Debrecen Televízió havi műsora.
Doktoranduszok Trianonról
A Debreceni Egyetem adott otthont a trianoni békeszerződésről szóló országos Doktorandusz Konferenciasorozat második állomásának szombaton. A doktori fokozat megszerzésére készülő 14 hallgató a köszöntők és a plenáris előadás után 3 szekcióban mutatta be a témában elért kutatási eredményeit.
Doktorokat és díszdoktorokat avattak
Száztíz jelölt vette át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem őszi doktoravató ünnepségén. A Főépület Aulájában szombaton tartott eseményen emellett habilitált doktori és professor emeritus címeket adtak át, és felavatták az intézmény új díszdoktorait is.
Szubintenzív ellátás a Kenézy Gyula Campus Belgyógyászati Klinikán
Megkezdte működését a Belgyógyászati Klinika Szubintenzív Osztálya a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. A Belgyógyászati Klinika „D” épületében kialakított osztályon a súlyos állapotú belgyógyászati betegeket kezelik.

A tájékoztatót megismertem.