Példamutató adományozás
Több mint 8 millió forintot kapott a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány. A felajánlott összegből egy korszerű testösszetétel-elemző műszert vásárolnak a Gyermekgyógyászati Klinika gyermekhematológiai-onkológiai részlegére.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Kiváló jelentkezési adatok, kancellári konferencia, új jégkorong szakosztály, jubileumok, adománygyűjtő akció, szakmai tanácskozások – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított áprilisban is a Díszudvar magazin.
Tovább fejlődik a sebészeti műtéttan
Tudományos ülésen értékelték a Debreceni Egyetem Sebészeti Műtéttani Tanszékének elmúlt öt évben végzett munkáját. A hétfői találkozón a szakterület legújabb eredményeit és a tervezett infrastrukturális fejlesztéseket is ismertették.
Két évtized ünnepe
Szakmai tanácskozással, az elmúlt évek legjelentősebb eredményeinek felidézésével ünnepelte fennállásának jubileumát a Népegészségügyi Kar Családorvosi és Foglalkozás-egészségügyi Tanszéke.
Mentési gyakorlaton a medikusok
Földrengés sérültjeit mentették, sátorkórházat építettek és zöld-határon érkező menekülteket láttak el a Debreceni Egyetem orvostanhallgatói a hétvégén. A szimulációs gyakorlatot a Debreceni Egyetem Különleges Orvos és Mentőcsoportja szervezte.
A pszichiátria kihívásai
Fejlődő pszichoterápiás ellátás, bővülő szakambulanciák - ezek a legjelentősebb újdonságok a Debreceni Egyetem Pszichiátriai Klinikáján. Az elmúlt három év gyógyító, oktató és tudományos munkáját szerdán tudományos ülésen értékelték a Kenézy Villában.
Időskorban is súlyzós edzés?
Eddig csak kardioedzést ajánlottak, a Debreceni Egyetem új kutatása szerint azonban a szakszerűen végzett súlyzós gyakorlatok is rendkívül előnyösek 60 felett. Az öregkori izomvesztés mellett a leggyakoribb időskori betegségek és a csontritkulás megelőzésében is fontos szerepet játszik a sport.
26 ápr
Áttörés a mellrákkutatásban
Az emlődaganat kialakulásához vezető, eddig ismeretlen folyamatot fedeztek fel a Debreceni Egyetem kutatói. Az egyedülálló tudományos eredmény alkalmazásával újfajta, akár otthon is elvégezhető daganatdiagnosztikai eljárás fejleszthető ki.
24 ápr
Orvosmuzsikusok Debrecenben
A Debreceni Egyetem orvosai, illetve orvostanhallgatói is fellépnek a Magyarországi Orvosmuzsikusok Egyesületének idei találkozóján. Április 27-én, pénteken a Nagytemplomban, 28-án és 29-én pedig a Zeneművészeti Kar Liszt termében adnak koncertet.
22 ápr
Debreceni győzelemmel zárult az országos Gyógyszerészi Gondozási-, és Betegtanácsadási Verseny
2018. 04. 07-én került megrendezésre az Év gyógyszerészhallgatója verseny Budapesten a Magyar Gyógyszerészi Kamara székházában, melyre negyed és ötödé