01 már
Egészségipari kutatási együttműködés indult
A világjárványok és a kórházi fertőzések megelőzésére is egyedülálló megoldást hozhat a debreceni Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ (FIEK). A debreceni az ország egyetlen egészségipari FIEK programja.
28 feb
A szívgyógyászat aktualitásai
Innovatív szívsebészeti megoldások, életmentő katétertechnika – a szívbetegségek új terápiás és megelőzési lehetőségeiről lesz szó a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével március 1-4. között, a XXII. Debreceni Kardiológiai Napokon.
27 feb
Élen a ritka betegségek kezelésében
Nemzetközi referenciahálózattal segítik a jövőben a ritka betegség diagnosztizálását Európában – többek között erről is szó volt a ritka betegségek világnapja alkalmából rendezett orvos-beteg találkozón a Debreceni Egyetemen.
23 feb
Doktor House-ok és betegeik
Sárkánybőrűség, tengervérűség, korai öregedés – ilyen ritka és veleszületett megbetegedésekre hívják fel a figyelmet a Debreceni Egyetemen, szombaton a ritka betegségek világnapján. A központi téma a betegek kutatásban való részvétele lesz.
22 feb
Csúcstechnika az öregedéskutatásban
A legmodernebb nanostring technológiával felszerelt laborban keresik a „fiatalság titkát” az ország egyetlen Gerontológia Tanszékén. A Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán az öregedés folyamatait kutatják, és forradalmi eredményekre számítanak.
14 feb
Ajándék műszerek az orvosképzéshez
Világszínvonalú orvosi eszközökkel segíti a Debreceni Egyetem elsőéves orvos- és fogorvostan-hallgatóinak képzését a Medicor Kéziműszer Zrt. Idén 646 gyakorlókészletet kaptak a diákok.
14 feb
Lufikkal a beteg gyerekekért
Jókívánságokkal teli lufik repültek fel a Klinikán a betegek világnapja alkalmából. A „Hallják meg az égiek kívánságainkat” rendezvényen egészséges és beteg gyerekek közösen hívták fel a figyelmet a gyermekgyógyászat fontosságára.
10 feb
Húszéves szülési rekord dőlt meg
Két évtizede nem volt annyi szülés a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában, mint 2016-ban. A háborítatlan szülést támogató baba-barát intézményben fontos cél a császármetszések számának csökkentése, és dúlák is segíthetik a babák világra jövetelét.
10 feb
Ájurvéda kurzus indul
A megbetegedések mélyebb okairól, a hagyományos fitoterápiáról és a gyógyítás holisztikusabb megközelítéséről tart bevezető kurzust a Debreceni Egyetem Ájurvéda Tanszékének vendégprofesszora.
08 feb
Duplán ünnepelt az OVI
Színes kutatási tevékenység, innovatív oktatási módszerek – dinamikusan fejlődik az egyetem Orvosi Vegytani Intézete, mely idén 95 éves. A keddi jubileumi tudományos ülésen a 70 éves Gergely Pált is köszöntötték.