Sikeres debreceni OTDK
Eredményesen szerepeltek, több mint 60 díjat nyertek a Debreceni Egyetem hallgatói a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján. Az intézményben rendezett versenyen több mint 700 diáktudós vett részt.
FAG adomány a gyermeksebészetnek
Húsz korszerű számítógéppel és gyermekjátékokkal támogatta az FAG Magyarország Ipari Kft. a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáját. A pénteken átadott adományok a Gyermeksebészeti Osztályon folyó gyógyító tevékenységhez járulnak hozzá.
A cukorbetegség korszerű kezeléséről
Naponta 10 cukorbeteg lábát amputálják Magyarországon, pedig a betegség kialakulása sok esetben megelőzhető. A prevenció fontosságáról és a korszerű kezelési lehetőségekről tartanak konferenciát Debrecenben, az egyetem szakembereinek részvételével.
Fejlesztések az Onkológiai Klinikán
Öt modern kezelőszékkel és egy új betegszobával bővült a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Onkológiai Klinikája. A 10 millió forint értékű korszerűsítés a betegek kényelmét és magas szintű ellátását szolgálja.
Tudósjelöltek versenye Debrecenben
Rekordszámú, több mint 700 diáktudós vesz részt a 34. Országos Tudományos Diákköri Konferencia (OTDK) Orvos- és Egészségtudományi Szekcióján, amelynek április 23-26. között a Debreceni Egyetem ad otthont. A rendezvényen 563 tudományos előadás hangzik el.
Adomány a beteg gyerekeknek
Infúziós pumpákat kapott a Debreceni Egyetem Gyermekklinika Gyermekhematológiai osztálya. Az eszközöket abból a több mint egymillió forintból vásárolták, amely egy jótékonysági reggelin gyűlt össze a Debreceni Leukémiás Gyermekekért Alapítvány javára.
Új egészségügyi app: UD Mediversity
Egyedülálló egészségügyi mobil applikációt fejlesztett a Debreceni Egyetem. Az offline is működő UD Mediversity segít gyorsan és könnyen eligazodni a Klinikai Központ szolgáltatásai között. Az ingyenes alkalmazás Android és iOS platformokra is letölthető.
Evés ésszel vagy ész nélkül
Nem elég hatékonyak a címkék és az adóemelés, új stratégiára van szükség ahhoz, hogy több egészségvédő élelmiszert fogyasszanak a magyarok – az új lehetőségek megvitatására rendezett szakmai konferenciát a Debreceni Egyetem.
Életműdíjat kapott a DE professzora
Életműdíjjal tüntették ki Altorjay Istvánt, a Debreceni Egyetem (DE) Általános Orvostudományi Kar egyetemi tanárát. Az elismerést a Szent-Györgyi Albert Orvosi Díjakkal együtt adták át a Magyar Tudományos Akadémián tartott rendezvényen április 11-én.
A sugársebészet élvonala Debrecenben
Közép-Kelet-Európában először a Debreceni Egyetemen rendezik meg a Nemzetközi Sugársebészeti Társaság továbbképzését április 11-12-én. A debreceni szakemberek világszínvonalú munkájának elismerése, hogy az intézmény adhat helyet a tanfolyamnak.