07 aug
Ketyeg a porcsejtek biológiai órája
Újszerű porcsejtkutatás indul a Debreceni Egyetemen. Az úgynevezett „óragének” szerepét vizsgálják a porcszövet kialakulásának szabályozásában. A porcsejtekben lévő biológia óra működésére irányuló program elnyerte az MTA Prémium posztdoktori kutatói támogatását.
27 júl
Új terápiás lehetőség ekcémában
Az atópiás ekcéma új terápiás lehetőségeit keresik a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Allergológiai Tanszékén. A gyakori bőrbetegség kezelésében hatásos lehet a szénanáthára kifejlesztett immunterápia – derült ki az egyik kutatásból.
23 júl
Gyógyszer készül Szent Antal tüzéből
A Debreceni Egyetem kutatóinak részvételével dolgoztak ki új technológiát az anyarozs gombaparazita egyik vegyületének az eddiginél hatékonyabb kinyerésére. A speciális hatóanyagot migrénes fájdalomcsillapító hatású készítmények alapanyagaként használja a gyógyszeripar.
18 júl
Egyedülálló embriológiai kutatás
Hogyan hat az ultrahangvizsgálat a fejlődő idegrendszerre? - erre a kérdésre keresik a választ a Debreceni Egyetem tudósai egy világszinten egyedülálló embriológiai kutatásban. Eredményeik akár egyes neurodegeneratív betegségek terápiájához is hozzájárulhatnak.
13 júl
Az agykutatás új területe
Az Alzheimer-kór kialakulásának megértésében is segíthet az a kutatás, amely az agy eddig ritkán vizsgált területével foglalkozik. A Debreceni Egyetemen országosan egyedülálló módszerrel vizsgálják az idegsejtek és a gliasejtek egymásra hatását.
12 júl
A GYÓGYSZERÉSZTUDOMÁNYI KAR „FIATAL OKTATÓK KUTATÓK ÖSZTÖNDÍJA
Az ösztöndíj alapítása és célja, a Gyógyszerésztudományi Karon közalkalmazotti jogviszonnyal rendelkező fiatal oktatók, kutatók tudományos életpál
10 júl
Biztonságosak a klinikai gyógyszerek
Biztonságos vérnyomáscsökkentőt kapnak a Debreceni Egyetem Klinikai Központban fekvő betegek. Az intézményben öt félét használtak a július 4-én forgalomból kivont 27 szennyezett valsartan hatóanyagú gyógyszerkészítményből.
06 júl
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Doktoravató, DErbi, DEAC-évadzáró, Tehetségnap, szakmai konferenciák, megemlékezések – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
05 júl
Egy hónapig még szedhető a gyógyszer
Csaknem 150 ezer hipertóniás beteg terápiáját érinti az, hogy szennyezett hatóanyag miatt szerdán több vérnyomáscsökkentőt kivontak a forgalomból. A betegek teendőiről a Debreceni Egyetem szakembere tartott tájékoztatót.
03 júl
Regöly-díj az egyetem orvosainak
A Debreceni Egyetem két fiatal orvosát és két orvostanhallgatóját díjazták a Semmelweis Egyetemen. Regöly-díjban részesült Lampé Rudolf adjunktus, Vida Beáta medika és Pelyvás Bence medikus, különdíjat kapott Murányi Mihály szakorvos.