Hatmilliárd forint egészségiparra
Támogatta a kormány a Debreceni Egyetem egészségipari kutatóprogramját. A FIEK keretében az intézmény 5,9 milliárd forintos pályázati forrást nyert.
Nemzetközi traumakonferencia Debrecenben
A gyerekkori traumatizáció és a disszociatív zavarok legjelentősebb kutatói tartanak szemináriumot a hétvégén a Debreceni Egyetemen.
Jó kezekben a szívbetegek
Nyár óta OEP-finanszírozással végeznek aortaműbillentyű-beültetést a mellkas felnyitása nélkül a Debreceni Egyetem Kardiológiai Intézetében.
Agyban nagy
Megbecsült kutató, nemzetközileg elismert tudós, zseniális felfedező. Székely György, a Debreceni Egyetem Anatómiai, Szövet- és Fejlődéstani Intézet professzorának tiszteletére rendeztek tudományos ülést szerdán a DAB székházban.
Önkéntesek akcióban
Két kórterem újul meg önkénteseknek köszönhetően a Debreceni Egyetem Gyermekklinikájának Infektológiai és Immunológiai Osztályán. Az országos kihíváshoz csatlakozva festékhengert ragadott Széles Diána, Debrecen alpolgármestere is.
Segítség beteg gyerekeknek
Három vénaszkennert adományozott a Gyermekgyógyászati Intézet Gyermekhematológiai-Onkológiai Tanszékének a Remény a Leukémiás Gyermekekért Alapítvány. Kettőt saját forrásból vásárolt a szervezet, a harmadikat egy cég ajánlotta fel.
Egyetemi jelöltek az Aranyanyu-díjra
A Debreceni Egyetem két kiválósága is esélyes a nők társadalmi megbecsülését elismerő kitüntetésre. Az intézmény döntős orvosára és hallgatójára október 30-ig lehet szavazni.
Méltósággal elmenni…
Az élet az utolsó percig értékes, ez a hospice szemlélet leglényegesebb eleme. A halál az élet természetes velejárója, sem siettetni, sem elodázni nem lehet. Erre emlékeztet október 8-án a hospice-palliatív világnap.
Nemcsak idősebb korban
Az ízületek és a csontok épsége nélkül nehezen képzelhető el teljes élet. Az artritisz és a csontritkulás azonban hazánkban több mint egymillió embernek teszi fájdalmassá a mindennapokat, és egyre több köztük a fiatal.
Korszerű laborban oktatják a szerves kémiát
Mintegy 55 millió forintból alakították ki a Természettudományi és Technológiai Kar Szerves Kémiai Tanszékének új hallgatói laboratóriumát a Kémia épületben, a Gyógyszerésztudományi Kar által korábban használt helyiségekből.