FM90: A Debreceni Egyetem időtlen tudósa
Öregedéssel kapcsolatos kutatási eredményeiről beszélt Zsolnai-Nagy Imre gerontológus az FM90 Campus Rádióban.
Segítsünk okosan a beteg gyerekeken!
Könyvek, ruhák, plüssmacik helyett színvarázslók, légúti párásítók és baba endoszkóp jelenti a leghasznosabb segítséget a Debreceni Gyermekklinika kis betegeinek. Adakozásban a jelszó: biztonság!
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Egyetemi kórház lesz a Kenézy, tisztelgés Tisza István és Nyirkos István emléke előtt, fókuszban a hallgatók jövője – az egyetem legfontosabb eseményeiről tudósított októberben is a Díszudvar magazin.
FőnixFitt 2017
Ingyenes diagnosztikai - és szűrővizsgálatokkal, életmód tanácsadással, valamint ismeretterjesztő előadásokkal vesz részt a Debreceni Egyetem a város első nagyszabású sportnapján.
A belgyógyászat aktuális kérdései
A daganatos betegségek kialakulásáért is felelős emésztőrendszeri baktériumokról, új biotechnológiai terápiákról is szó volt a Magyar Belgyógyász Társaság regionális kongresszusán. A DE Belgyógyászati Intézet társszervezője volt a november 4-5-ei eseménynek.
Aranyanyu-díjat érő hivatástudat
Az orvosnő kategóriában Aranyanyu-díjra jelölt Molnár Csilla nyilatkozott az FM90 Campus Rádiónak.
Új sportszakember Debrecenben
Rióból egyenesen a Debreceni Egyetem katedrájára érkezett Tatár András, a Magyar Paralimpiai Bizottság sportigazgatója, az első hazai gyógylovas alapítvány megálmodója.
Egyetemi innováció, olasz hagyomány
A Debreceni Egyetem egészség- és élelmiszeripari kutatásait hasznosítaná termékeiben a nagymúltú olasz édességgyártó vállat, a Fabbri 1905 S.pA.
Egyetemi kórház lesz a Kenézy
A Debreceni Egyetem fenntartásában, egyetemi kórházként működik tovább január elsejétől a Kenézy Gyula Kórház és Rendelőintézet.
Pszichológusok az iskolákban
Az iskolapszichológus szakma új fóruma indult el Debrecenben: az iskolapszichológusok első országos vándorgyűlése október 27-én kezdődött meg az Akadémiai Bizottság Székházban.