Hasznos ajándék a gyermekklinikának
Vénaszkennert adományozott a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának a régió egyik legnagyobb vállalata. Az FAG felajánlásával könnyen megtalálható a gyerekek vénája, így a kicsiknek kevesebb szúrást és fájdalmat kell elviselniük.
Egészségnap a vesebetegekért
A vesebetegséggel élők közösségépítése és a veseátültetés előtt állók hiteles tájékoztatása jegyében a Debreceni Egyetem támogatásával rendezik meg vasárnap a Transzplantáltak I. Egészségnapján.
Köss ki nálunk!
Látványos videóval népszerűsíti új szakirányú továbbképzését a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara. Az életvezetés koordinátor – vagy ahogy másképpen nevezik, a navigátor szak – szeptembertől indul Nyíregyházán.
A patikák szerepe az egészségügyben
A gyógyszerészi tanácsadás fontosságára és a patikák népegészségügyi szerepére hívták fel a figyelmet a 14. Országos Patikanap szerdai megnyitóján. A Debreceni Egyetemen az idei kiemelt témáról, az allergiáról tartottak konferenciát.
Elismert szociális szakemberek
Jószolgálati díjat kapott a Debreceni Egyetem két oktatója által alapított szervezet. A Periféria Egyesületet a hajléktalanokért végzett szociális munkáért díjazták.
Patikanap: fókuszban az allergia
A gyógyszerészek mindennapjaiba pillanthatnak be az érdeklődők június 7-én, szerdán a 14. Országos Patikanapon, melyhez a Debreceni Egyetem szakmai konferenciával és orvos-gyógyszerész találkozóval csatlakozik.
Elit körben a Debreceni Egyetem
A világ legnagyobb gyógyszerfejlesztési vizsgálatait koordináló vállalat kiemelt partnere lett a Debreceni Egyetem. A kedden aláírt, négy évre szóló szerződéssel az intézmény a QuintilesIMS legfontosabb vizsgálóhelyeinek egyikévé vált.
Új lehetőség az inzulintermelés serkentésére
A cukorbetegeken segíthet a Debreceni Egyetem kutatóinak felfedezése, melyet több neves szaklapban publikáltak. A tudósok olyan anyagokat találtak, melyek serkentik az inzulintermelő béta sejtek működését, így új távlatokat nyithatnak meg a diabétesz kezelésében.
Gyógyító kezek
A legújabb, kézzel végzett fizioterápiás fogástechnikákat, többek között a McKenzie- és a Maitland terápiát, valamint a Dorn módszert is bemutatták a Debreceni Egyetem Népegészségügyi Karán, a Vlll. Fizioterápiás Szakmai Napon.
Szobor a példaadó professzornak
Halálának 20. évfordulóján tanítványai, családtagjai, barátai és egykori kollégái körében avatták fel Árvay Sándor professzor szobrát a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája előtt. A klinikaigazgató mellszobra Ecsedi Zsolt szobrász munkája.