25 éves a veseátültetés Debrecenben
A jubileum kapcsán neves hazai és külföldi szakemberek részvételével tartottak tudományos ülést a DAB székházban. Díjjal ismerték el Asztalos László főorvos munkáját.
Tudósiskola az egyetem gyakorlójában
Új tudományos ismeretterjesztő programsorozatot indított a Debreceni Egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziuma és Általános Iskolája. Az első rendhagyó tanórán a farmakológia, vagyis a gyógyszerészet mint tudományág rejtelmeibe pillanthattak be pénteken a középiskolások.
Új szak Nyíregyházán
Százan kezdték meg tanulmányaikat az országban egyedülálló egészségügyi tanár mesterképzési szakon a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
„Élj a szíved szerint”
Már gyermekkorban érdemes elkezdeni a legveszélyesebb betegség megelőzését: a szív világnapján szűrővizsgálatok és előadások hívják fel a figyelmet a kockázatokra.
Fókuszban az egészségturizmus
A Debreceni Egyetem egészségiparban kifejtett tevékenységéről tartott előadást Szilvássy Zoltán rektor csütörtökön az Új utak a kézműiparban és a turizmusban 2016 című nemzetközi konferencián.
Adományozó hallgatók
Az International Food Day teljes bevételével - másfél millió forinttal - segítik a beteg gyerekeket a Debreceni Egyetemen a külföldi hallgatók.
SET - sport, életmód, terápia
Átadták a Debreceni Egyetem Sportdiagnosztikai, Életmód és Terápiás (SET) Központját a Nagyerdei Stadionban.
Orvosdoktorrá fogadom!
A hagyományos sapkadobással köszönt el az a 168 frissen avatott orvos, akik a szombaton rendezett diplomaosztón vettek búcsút a Debreceni Egyetemtől.
Életet mentenek az új terápiák
Évente 1500 új limfómás beteget diagnosztizálnak hazánkban, ugyanakkor egyre jobbak a túlélési esélyek. Szeptember 15-e a limfóma világnapja.
Limfóma világnap az egyetemen
Neves hematológus szakemberekkel és gyógyult limfómásokkal is találkozhatnak az érdeklődők szeptember 15-én a Debreceni Egyetem Aulájában.