Oláh Éva (1943- 2019)
Életének 76. évében elhunyt Oláh Éva Professor Emerita, a gyermekgyógyászat kiemelkedő képviselője, a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának volt igazgatója. Oláh Éva professzort a Debreceni Egyetem saját halottjának tekinti.
Rotary adomány a beteg gyerekeknek
Készségfejlesztő játékokat és papucsokat ajándékozott a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikájának, valamint a Kenézy Gyula Egyetemi Kórház Gyermekpszichiátriai Osztályának a Rotary Club debreceni szervezete.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi szenátusi ülés, tudományos tanácskozások, innovatív fejlesztések, adatvédelmi fórum a Tankcsapdával – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Mentorált középiskolások Kárpát-medencei sikere
A Debreceni Egyetem Gyógyszertechnológiai Tanszékén folytatott kutatómunka alapján 2. helyezést értek el a Tudományos Diákkörök XIX. Kárpát-medencei K
Sikeres DEbütálás az új rangsorban
A világ legjobb 300 felsőoktatási intézménye között szerepel az „Egészség és jóllét” szakterületen nyújtott eredményeivel a Debreceni Egyetem a Times Higher Education új ranglistáján. A „THE University Impact Rankings 2019” rangsort szerdán hozták nyilvánosságra.
29 már
Nobel-díjas biokémikusé az uDEsia-díj
Arieh Warshel világhírű biokémikus az első, akinek University of Debrecen Science Impact Award (uDEsia) díjat adományozott a Debreceni Egyetem. A Nobel-díjas kutató Szilvássy Zoltán rektortól vette át a tudományos elismerést március 29-én.
26 már
Európai összefogás a májbetegekért
Személyre szabott mikrobiom-alapú terápiák fejlesztésében vesz részt a Debreceni Egyetem. A 22 európai intézet összefogásával zajló, hatéves kutatás során a végstádiumú májbetegségre és májelégtelenségre keresnek hatékony gyógymódot.
25 már
Az emberi kapcsolatok fontossága
Flashmobbal és kerekasztal-beszélgetéssel hívták fel a figyelmet az emberi kapcsolatok fontosságára a szociális munka világnapjához kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
25 már
Tízezerből egy: a farmakológia buktatói
Miért drágák a gyógyszerek? Hogyan lesz tízezer jelölt közül csak egy vegyületből készítmény? A farmakológiai kutatás és a gyógyszerfejlesztés titkaiba avatta be a Szenior Egyetem hallgatóit Pórszász Róbert, a Debreceni Egyetem docense.
20 már
Végzős gyógyszerészhallgatók évkönyve -MGYT
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság elnöksége és a Gyógyszerészet szaklap szerkesztősége 2018-ban első ízben - hagyományteremtő céllal - megjelent