03 júl
Külföldi diákok debreceni gyakorlata
Intenzív gyógyszerész szakmai tréningen vesznek részt szaud-arábiai, amerikai és francia gyógyszerészhallgatók a Debreceni Egyetemen. A szakmai képzés mellett a diákok több hétig ismerkednek a magyar kultúrával és a magyar nyelvvel.
Nyíltan a szülésről
A szüléssel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókról, többek között a fájdalomcsillapításról és a szoptatásról kaptak tájékoztatást a kismamák kedden a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán. Az érdeklődők a szülőszobákat is megtekinthették.
Vendégelőadások a Gyógyszerésztudományi Karon
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar vendége lesz 4 Francia (IMT, Tours), 3 Amerikai (Ferris State University, Grand Rapids), és 1 Szaúd-Ará
Az orvosi diagnosztika jövője
A tumorok, a szív-érrendszeri betegségek és a fertőzések kimutatására is alkalmas az a módszer, melyet az anyai vérből történő magzati DNS-vizsgálatnál is használnak. A legújabb kutatási eredményekről a Debreceni Egyetemen tartottak nemzetközi konferenciát.
Tudományos támogatás az MTA-tól
Harminc fiatal kutató, köztük a Debreceni Egyetem három munkatársa nyerte el a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) év elején meghirdetett Prémium posztdoktori kutatói programjának hároméves támogatását.
Bemutatkoztak a jövő kutatói
Az Új Nemzeti Kiválóság Program (ÚNKP) sikeres pályázatainak keretében megvalósult kutatások eredményeiről adott számot hétfőn 175 nyertes pályázó a Debreceni Egyetem konferenciáján.
Újdonságok az anatómiában
Az anatómiaoktatás új szemléletéről, az innovatív digitális technikákról, valamint az idegtudomány, a klinikai anatómia, a sejt- és fejlődésbiológia legújabb tudományos eredményeiről tanácskoztak hazai és nemzetközi szakértők a Debreceni Egyetemen.
Gyógyulást segítő végakarat
A gyógyszerek pontosabb adagolását teszi lehetővé az az infúziós pumpa, amit adományként kapott a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikája. A korszerű eszköz a leukémiás gyermekek gyógyulását segíti.
Kezdődnek a diplomaosztók
Mintegy 3600 végzős veheti át oklevelét a következő hetekben a Debreceni Egyetemen. A hirek.unideb.hu élőben közvetíti a diplomaosztókat. Elsőként június 15-én, pénteken az Általános Orvostudományi Kar tartja ünnepségét a Főépület Díszudvarán.
Újdonságok a neurológiában
A sclerosis multiplex és a Parkinson-kór diagnosztikájában, terápiájában alkalmazott legújabb eljárásokról tanácskoztak hazai és külföldi neurológusok Debrecenben. A konferencián szó volt a Debreceni Egyetem Neurológiai Klinikáján folyó világszínvonalú stroke-ellátásról is.