20 már
Értelem és érzelem a kutatásban
A tudomány világát befolyásoló emberi tényezőkre és a karrierépítés során felmerülő mentális csapdákra fókuszált a Richter Tudós Klub idei rendezvénye a Debreceni Egyetemen. A magyar gyógyszeripari óriás vezetői gyárlátogatásra is meghívták a debreceni hallgatókat.
19 már
Kínai kapcsolat
Kínai befektetők érdeklődnek a Debreceni Egyetem kutatásfejlesztési programjai iránt.
11 már
Táplálkozás - az egészség alapja
Tíz évvel ezelőtt indult el a táplálkozástudományi mesterképzés a Debreceni Egyetemen. Ebből az alkalomból rendezték meg a Táplálkozástudományi Szakemberek I. Országos Találkozóját, ahol a táplálkozás és az egészség összefüggésére vonatkozó új kutatási eredményeket mutatták be.
07 már
Új szívkatéteres eljárás Debrecenben
Speciális katéteres szívműtétet végeztek a Debreceni Egyetem kardiológiáján. A mitrális billentyűplasztikát a vidéki központok közül elsőként Debrecenben hajtották végre - jelentették be a XXIV. Debreceni Kardiológiai Napok csütörtöki sajtótájékoztatóján.
05 már
Biztonságosabbak lesznek a műtétek
Világszínvonalú műtői monitort fejlesztett ki a Debreceni Egyetem és a világhírű Mayo Klinika közreműködésével egy svéd cég. A Senzime műszere pontosan jelzi, mikor képes a beteg újra önállóan lélegezni. Használatával jelentősen növelhető a betegbiztonság.
04 már
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Üzleti-befektetői fórum, együttműködés a Continentallal, új irányítástechnikai labor, Buzánszky Kupa, országos fagottverseny – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított februárban is a Díszudvar magazin.
04 már
USA-delegáció az Egészségügyi Karon
Amerikai egyetemisták tanulmányozzák a magyarországi szociális és egészségügyi ellátást a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán. A 15 fős küldöttség tagjai hétfőn a kar képzési kínálatával, tehetséggondozói és nemzetközi kutatási programjaival ismerkedtek meg.
28 feb
Tudós az iskolában
A sejtfelszín biofizikus szemmel – sejtbiológiai kutatásokról tartott előadást Mátyus László, az Általános Orvostudományi Kar dékánja csütörtökön az egyetem Kossuth Lajos Gyakorló Gimnáziumában, a Tudósiskola tehetséggondozó programsorozat keretében.
27 feb
Sikeres szereplés a XIX. TUDOK Élet- és környezettudomány Tematikus Konferencián
2019. február 15-16. között rendezték meg a szekszárdi I. Béla Gimnáziumban a XIX. TUDOK Élet- és környezettudomány Tematikus Konferenciát. A Kutató D
27 feb