MEGHÍVÓ -
TÉT_15_IN együttműködési pályázat keretében megrendezésre kerülő előadásokra
Amikor a szív hirtelen megáll
Magyarországon évente 25 ezren halnak meg hirtelen szívmegállás miatt. A prevenciós és kezelési lehetőségekről tartottak tudományos tanácskozást a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével június 1-én, a DAB Székházban.
Korszerű endokrinológiai terápiák
A cukorbetegség, a pajzsmirigy és a hasnyálmirigy betegségeinek legújabb terápiáiról, diagnosztikai lehetőségeiről tanácskoztak az endokrinológusok Hajdúszoboszlón. A háromnapos kongresszuson több mint 300 hazai és külföldi szakember vett rész.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Szoboravató, sárgulási felvonulás, jubileumok, kitüntetések, szakmai konferenciák – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított májusban is a Díszudvar magazin.
Világhírű indiai sebész az egyetemen
A világ egyik legjobb endoszkópos sebésze végzett interaktív, élőben közvetített bemutatóműtéteket a Debreceni Egyetem Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáját. Az indiai Shailesh Puntambekar Európában most először ismertette egyedülálló technikáját.
Új trendek az orvosi rehabilitációban
Második helyezést értek el a Debreceni Egyetem Orvosi Rehabilitáció és Fizikális Medicina Klinikájának munkatársai a Fiatalok Fórumán. A pénteki debreceni rendezvényen 35 év alatti rehabilitációs szakemberek mutatták be kutatásaikat.
Új terápiák a limfóma kezelésében
A nyirokcsomó daganatos megbetegedésének, a limfómának a legújabb terápiás lehetőségeiről tanácskoznak Debrecenben. A háromnapos rendezvényen több mint 130 előadást tartanak a szakemberek – köztük a Debreceni Egyetem orvosai.
Utazás orvosi szemmel
Időzóna-betegségről, utazási stresszről, nyaralási traumákról és a krónikus betegek utazásra való felkészítéséről is tanulnak az orvostanhallgatók a Debreceni Egyetem egész Európában egyedülállónak számító utazásorvostan kurzusán.
Kettős jubileum a szívsebészeten
Tudományos üléssel, faültetéssel és emlékkopjafa állításával emlékeztek meg a motoros szívsebészet 50., valamint az önálló szívsebészeti épület átadásának 25. évfordulójáról a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában május 18 -án.
Kiváló professzorokat díjaztak
Paragh György professzort Fornet Béla emlékéremmel, míg Gergely Pál professzor emeritust Krompecher István emlékéremmel tüntette ki hétfőn a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara.