A vírus és az ember
A tél egyik legaktuálisabb témájával, a vírusokokkal foglalkozott a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadása. A Debreceni Egyetem rektorhelyettese, Tőzsér József kutatóként beszélt a terület legérdekesebb kérdéseiről a Kossuth Gyakorló gimnazistáinak.
NEMZETI FELSŐOKTATÁSI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT
Pályázatot nyújthatnak be azok az államilag támogatott (ösztöndíjas, részösztöndíjas) illetve költségtérítéses (önköltséges), teljes idejű alapképzésb
Szent-Györgyi Albert Konferencia
Idén 12. alkalommal kerül megrendezésre a BME Szent-Györgyi Albert Szakkollégium szervezésében a Szent-Györgyi Albert Konferencia.
13 feb
A honfoglalók származása
Honnan jöttünk, kik vagyunk, kik voltak az őseink, hol éltek, milyen nyelven beszéltek? És honnan származik a magyar nyelv, a magyar nép? Ezekre a kérdésekre adnak választ a Debreceni Egyetem nyelvészei és genetikusai egy csütörtöki tanácskozáson.
12 feb
A csontvelő-átültetés új központja
Steril kórtermekkel és korszerű műszerekkel bővült a Klinikai Központ Hematológiai Osztálya. A félmilliárd forintból megújult csontvelő-transzplantációs részleg jelentősen javíthatja a hematológiai betegek életkilátásait és csökkentheti az országos várólistát.
08 feb
Látogatási tilalom
Részleges látogatási tilalom lesz péntektől a Klinikai Központban. Az influenzajárvány miatti korlátozás érinti a Gyermekgyógyászati Klinikát, a transzplantációs, onkohaematológiai, szülészeti és intenzív osztályokat.
07 feb
Orvosképzést segítő felajánlás
A Debreceni Egyetem elsőéves orvostan- és fogorvostan-hallgatóinak gyakorlati képzésében nyújtanak segítséget a Medicor Kéziműszer Zrt. által felajánlott világszínvonalú orvosi eszközök. A társaságtól idén 764 gyakorlókészletet kapnak a diákok.
06 feb
Rekordszámú csontvelő-átültetés
Minden eddiginél több, összesen 101 csontvelő-transzplantációt végeztek tavaly a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Hematológiai Tanszékén. A jelentős eredmény apropóján tudományos tanácskozást tartottak hétfőn a DAB Székházában.
05 feb
Jubilál az intézet
Több mint négymillió vérvizsgálatot végeznek évente a Debreceni Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézetében. A megalakulás óta eltelt 40 év eredményeit és a terveket pénteken egy tudományos konferencián ismertették.
02 feb
Szűréssel az életért
A korai stádiumban felfedezett méhnyakrák szinte száz százalékban gyógyítható. A szűrővizsgálatok fontosságára hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán rendezett konferencián, Nyíregyházán.