01 már
Elképesztő kardiológiai siker
Húsz év alatt csaknem harmadára csökkent a szívinfarktusban elhunyt betegek száma – hangzott el a XXIII. Debreceni Kardiológiai Napok csütörtöki sajtótájékoztatóján. A Debreceni Egyetem katéteres laboratóriumában évente 6-700 akut infarktusos betegek látnak el.
28 feb
QS rangsor – élen a nemzetközi elitben
Három képzési területen is a világelitben van a Debreceni Egyetem a QS World University Rankings legfrissebb, ma nyilvánosságra hozott tematikus ranglistája alapján.
27 feb
Vigyázunk az egészségére
Személyre szabott egészségügyi tanácsadással, ingyenes vérnyomás- és a vércukorszint-méréssel várják a látogatókat a Klinikai Központ szakemberei március 2-4. között a Natural Expón, a Fórum bevásárlóközpontban.
26 feb
Szívgyógyászok rangos konferenciája
Az iszkémiás szívbetegségek új prevenciós és terápiás lehetőségeiről lesz szó a XXIII. Debreceni Kardiológiai Napokon. A kongresszust a Debreceni Egyetem szakembereinek részvételével február 28. és március 3. között rendezik a Kölcsey Központban.
20 feb
Új terápiák az allergia ellen
Megszüntethető-e az étel és a gyógyszerallergia? – többek között erre a kérdésre keresték a választ azon a szakmai találkozón, ahol az allergológiai és autoimmun betegségek legújabb kezelési módjairól tájékoztatták az orvosokat a Debreceni Egyetem szakemberei.
16 feb
Legendás szívsebészt köszöntöttek
Az ország egyik legkorszerűbb, a hazai szívgyógyászat élvonalába tartozó szívsebészeti központját Péterffy Árpád professzor hozta létre Debrecenben. A 80 éves szívsebész tiszteletére tartottak ünnepséget február 15-én a Debreceni Egyetemen.
16 feb
Honnan jövünk? Kik vagyunk?
Genetikusok és bölcsészek közreműködésével tartottak teltházas konferenciát a honfoglaló k származásáról a DAB Székházban február 15-én. Az országosan egyedülálló szimpóziumot a Debreceni Egyetem Finnugor Nyelvtudományi, valamint Humángenetikai és Reumatológiai Tanszéke szervezte.
A vírus és az ember
A tél egyik legaktuálisabb témájával, a vírusokokkal foglalkozott a Tudósiskola tehetséggondozó program új előadása. A Debreceni Egyetem rektorhelyettese, Tőzsér József kutatóként beszélt a terület legérdekesebb kérdéseiről a Kossuth Gyakorló gimnazistáinak.
NEMZETI FELSŐOKTATÁSI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT
Pályázatot nyújthatnak be azok az államilag támogatott (ösztöndíjas, részösztöndíjas) illetve költségtérítéses (önköltséges), teljes idejű alapképzésb
Szent-Györgyi Albert Konferencia
Idén 12. alkalommal kerül megrendezésre a BME Szent-Györgyi Albert Szakkollégium szervezésében a Szent-Györgyi Albert Konferencia.