01 feb
Átalakuló, modernebb betegellátás
Új járóbeteg-ellátó és sürgősségi komplexum, centralizált onkológia, korszerűbb lombikprogram, megújuló eszközpark – jelentős változásokat hoz 2018 a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
31 jan
Új lehetőségek az orvostudományban
A betegségek pontos megismerésében és a személyre szabott gyógyításban is jelentős szerepe lehet az RNS szekvenálásnak. A legmodernebb genomikai technológia alkalmazásáról tartanak tudományos konferenciát a Debreceni Egyetemen.
30 jan
Pályázati felhívás külföldi tanulmányúton való részvételre, az Amerikai Egyesült Államokba
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara pályázatot hirdet a kar tehetséges és kiváló gyógyszerészhallgatói részére egy hónapos külföldi tanulmá
29 jan
Élen a fogorvosképzésben
A fogorvos szak a Debreceni Egyetem egyik legnépszerűbb képzése, az intézmény pedig az ország első számú fogorvosképzője. A hallgatók innovatív módszereket ismerhetnek meg, és csúcstechnológiás műszerpark segítségével szerezhetnek gyakorlatot.
29 jan
Az endokrinológia aktualitásai
A csontritkulás és a cukorbetegség új terápiás lehetőségeit mutatták be, illetve érdekes eseteket ismertettek a szakemberek "Az endokrinológia aktuális problémái" című pénteki tanácskozáson. A rendezvényt a Debreceni Akadémiai Bizottság Székházában tartották.
Nyílt nap az Egészségügyi Karon
Interaktív bemutatókkal színesített tájékoztató előadásokat tartottak csütörtökön a pályaválasztás előtt álló diákoknak a Debreceni Egyetem nyíregyházi campusán. A nyílt napon a gyakorlati képzésben használt eszközöket is kipróbálhatták az érdeklődők.
Az intervenciós kardiológia 25 éve
Jubileumi tudományos ülésen idézték fel a debreceni intervenciós kardiológia kezdeteit és a fejlődés évtizedeit január 23-án a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinikáján.
Súlyos népbetegségek új terápiái
A magas vérnyomás és a kávé-, alkohol-, valamint csokoládéfogyasztás összefüggéseiről, tényekről és tévhitekről is szó lesz a XV. Regionális Hipertónia Napon. Az országos jelentőségű tudományos tanácskozást január 27-én tartják a Debreceni Egyetem Aulájában.
18 jan
Gyógyszerészként biztos a karrier
A gyógyszeriparral való rendkívüli együttműködés teszi egyedülállóan sikeressé a Debreceni Egyetem gyógyszerészképzését. Az itt végző hallgatók már friss diplomásként hazai és nemzetközi szinten is igen keresettek.
15 jan
Világszínvonalú orvosképzés
A világ bármely pontján megállják a helyüket azok az orvosok, akik a Debreceni Egyetem hazai és nemzetközi elitbe tartozó Általános Orvostudományi Karán sajátítják el a gyógyítás tudományát. Az idén 100 éves debreceni orvosképzés versenyképessége vitathatatlan.