13 feb
A honfoglalók származása
Honnan jöttünk, kik vagyunk, kik voltak az őseink, hol éltek, milyen nyelven beszéltek? És honnan származik a magyar nyelv, a magyar nép? Ezekre a kérdésekre adnak választ a Debreceni Egyetem nyelvészei és genetikusai egy csütörtöki tanácskozáson.
12 feb
A csontvelő-átültetés új központja
Steril kórtermekkel és korszerű műszerekkel bővült a Klinikai Központ Hematológiai Osztálya. A félmilliárd forintból megújult csontvelő-transzplantációs részleg jelentősen javíthatja a hematológiai betegek életkilátásait és csökkentheti az országos várólistát.
08 feb
Látogatási tilalom
Részleges látogatási tilalom lesz péntektől a Klinikai Központban. Az influenzajárvány miatti korlátozás érinti a Gyermekgyógyászati Klinikát, a transzplantációs, onkohaematológiai, szülészeti és intenzív osztályokat.
07 feb
Orvosképzést segítő felajánlás
A Debreceni Egyetem elsőéves orvostan- és fogorvostan-hallgatóinak gyakorlati képzésében nyújtanak segítséget a Medicor Kéziműszer Zrt. által felajánlott világszínvonalú orvosi eszközök. A társaságtól idén 764 gyakorlókészletet kapnak a diákok.
06 feb
Rekordszámú csontvelő-átültetés
Minden eddiginél több, összesen 101 csontvelő-transzplantációt végeztek tavaly a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Hematológiai Tanszékén. A jelentős eredmény apropóján tudományos tanácskozást tartottak hétfőn a DAB Székházában.
05 feb
Jubilál az intézet
Több mint négymillió vérvizsgálatot végeznek évente a Debreceni Egyetem Laboratóriumi Medicina Intézetében. A megalakulás óta eltelt 40 év eredményeit és a terveket pénteken egy tudományos konferencián ismertették.
02 feb
Szűréssel az életért
A korai stádiumban felfedezett méhnyakrák szinte száz százalékban gyógyítható. A szűrővizsgálatok fontosságára hívták fel a figyelmet a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán rendezett konferencián, Nyíregyházán.
01 feb
Átalakuló, modernebb betegellátás
Új járóbeteg-ellátó és sürgősségi komplexum, centralizált onkológia, korszerűbb lombikprogram, megújuló eszközpark – jelentős változásokat hoz 2018 a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában.
31 jan
Új lehetőségek az orvostudományban
A betegségek pontos megismerésében és a személyre szabott gyógyításban is jelentős szerepe lehet az RNS szekvenálásnak. A legmodernebb genomikai technológia alkalmazásáról tartanak tudományos konferenciát a Debreceni Egyetemen.
30 jan
Pályázati felhívás külföldi tanulmányúton való részvételre, az Amerikai Egyesült Államokba
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara pályázatot hirdet a kar tehetséges és kiváló gyógyszerészhallgatói részére egy hónapos külföldi tanulmá