11 jan
Segítségnyújtás felsőfokon
Az egész országban szükség van azokra az egészségügyi és szociális végzettségű szakemberekre, akik a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán szereznek diplomát. Az ide jelentkező hallgatók a 2018/19-as tanévtől már duális képzésben is részt vehetnek.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Egyedülálló kutatás, háromoldalú együttműködés, új könnyűzenei képzés, jubileumi ülések, adományok – az egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított decemberben is a Díszudvar magazin.
A hazai szívgyógyászat élvonalában
Modernebb műtők, megújuló kardiológiai járóbeteg ellátás – Csanádi Zoltán professzor határozott a tervek megvalósításában a Debreceni Egyetem Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika élén. Az új igazgató novemberben vette át a klinika irányítását Édes István professzortól.
A gyógyszerészi kémia ünnepeltje
A debreceni antibiotikum-kutatás történetének jelentős eredményeit is felidézték szerdán, azon a tudományos ülésen, amelyen Herczegh Pált, a Debreceni Egyetem 70 éves professzorát köszöntötték.
Német biokémikusé a Debrecen-díj
Az Alzheimer-kór és Huntington-kór kialakulásának molekuláris okait kutatja a „Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért” kitüntetés idei díjazottja, Franz-Ulrich Hartl. Az emlékplakettet december 13-án adták át a Debreceni Egyetemen.
Könyvek az ájurvéda oktatásához
Mintegy ötszáz kötetből álló könyvgyűjteményt adományozott az indai kormány a Debreceni Egyetemnek. Az ájurvédikus gyógyászatról szóló szakkönyveket Rahul Chhabra, India magyarországi nagykövete adta át Szilvássy Zoltán rektornak hétfőn.
Húsz éves az analitikus képzés
Az orvosi diagnosztikai analitikus szakot 1997 szeptemberében alapították orvosi laboratóriumi diagnosztika néven. A kezdeteket, és az azóta eltelt 20 évet idézték fel a pénteki jubileumi ünnepi ülés résztvevői.
Fókuszban a népegészségügy
Megkezdődött a Debreceni Egyetemen az az egyedülálló népegészségügyi kutatás, amely komplexen vizsgálva a hazai népbetegségek okait segíthet megelőzni azokat, jelentősen növelve ezzel a magyar gazdaság versenyképességét.
Farmakológusok kongresszusa
A klinikai gyógyszervizsgálatokban résztvevő szakemberek tanácskoznak Debrecenben. A csütörtökön kezdődött háromnapos tanácskozáson a klinikai farmakológia legfontosabb eredményeit, illetve a várható változásokat tekintik át.
Endes Pongrácra emlékeztek
A patológus professzor személyiségét, kiemelkedő tevékenységét idézték fel szerdán azon a tudományos ülésen, melyet a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara, a Magyar Orvostörténeti Társaság és a DE Professzori Klubja közösen szervezett.