Szűréssel a rák ellen
Mintegy 2000 nő hal meg emlőrákban évente Magyarországon, pedig a korai stádiumban felfedezett betegség szinte 100 százalékban gyógyítható. Április 10-én, a nemzeti rákellenes napon a szűrés fontosságára hívják fel a figyelmet a szakemberek.
Fejlődő sürgősségi ellátás
Gyorsabb és magasabb színvonalú sürgősségi ellátást remélnek a Debreceni Egyetem Sürgősségi Klinikájától, a jövőben pedig egykapus, egységes sürgősségi ellátást szeretnének megvalósítani - jelentették be pénteken a IV. Sürgősségi Orvostani Fórumon.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Ünnepi megemlékezés, kitüntetések, orvosi, jogi és műszaki konferenciák, futballegyetem, tanárképzési fórum – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított márciusban is a Díszudvar magazin.
Kígyómarás és stroke a sürgősségin
A kardiológia és a hipertónia sürgősségi vonatkozásai mellett a kígyómarás ellátásáról is szó lesz a pénteken kezdődő IV. Sürgősségi Orvostani Fórumon. A Debreceni Egyetem Sürgősségi Klinikájára a betegek fele, évi 15-16 ezer ember szív- és érrendszeri panasszal kerül be.
29 már
Bezárt világ
Egyre több autistát diagnosztizálnak. A Kenézy Kórház Gyermekpszichiátriai Osztályán például évente mintegy 50 új esettel találkoznak, kétszer annyival, mint 15 éve. Április 2-án, az Autizmus Világnapján az autizmussal élők nehézségeire hívják fel a figyelmet.
28 már
Fájdalommal élni
Több mint 200 ezer nő szenved endometriózisban Magyarországon. A betegség gyakran fájdalmas menstruációval jár. Március 28-án, az endometriózis világnapján arra hívják fel a nők figyelmét, hogy vegyék komolyan a tüneteket, és forduljanak orvoshoz.
26 már
A bőrgyógyászat újdonságai
A krónikus csalánkiütés és a súlyos ekcéma új diagnosztikai, valamint kezelési lehetőségeiről is szó volt a Debreceni Egyetem Bőrgyógyászati Klinikáján tartott szakmai találkozón, március 24-én.
23 már
A reumatológia határterületei
A korszerű 3D-s ortopédiai módszerek, a sejtterápia, az olimpikonok speciális ellátásának szempontjai, valamint az idősgyógyászat aktualitásai is szóba kerültek a 7. DROP konferencián, a Debreceni Egyetem interdiszciplináris fórumán.
22 már
Ritkán, de még fertőz a TBC
Hazánkban évek óta csökken a tuberkulózisos megbetegedések száma, a Debreceni Egyetem Tüdőgyógyászati Klinikáján is egyre kevesebb TBC-s beteget kezelnek. A rég legyőzöttnek hitt fertőző kór azonban napjainkban is komoly veszélyt jelent.
21 már
A szociális munka világnapja az EK-n
A gyermekek és felnőttek bántalmazására, a fontos társadalmi kérdésekre hívták fel a figyelmet a szociális munka világnapjához kapcsolódva március 19-én és 20-án a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.