Százéves az orvosképzés
Többhetes programsorozattal ünnepli a debreceni orvosképzés 100. évfordulóját a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kara. A centenárium jegyében gálaestet, medikus hetet, tudományos előadásokat és könyvbemutatót is tartanak.
Miből készülnek ételeink?
Új élelmiszerekről és komponensekről, valamint innovatív technológiákról tanácskoznak az Európai Unió táplálkozástudományi szakemberei a Debreceni Egyetemen. A 3. Food Structure Design Konferencián tradicionális helyi termékeket is bemutatnak a külföldi kutatóknak.
Megelőzhető a fiatalkori infarktus
Már gyermekkorban szívinfarktust okozhat a veleszületett magas koleszterinszint, de a korai felismerés életmentő lehet. Az örökletes betegség gyógyításában élen jár a Debreceni Egyetem. Szeptember 19-24. között rendezik a Familiáris Hiperkoleszterinémia Hetét.
Átfogó kutatás a jobb életminőségért
Tízezer embernél vizsgálja a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázati tényezőit a Debreceni Egyetem szeptemberben induló kutatásában. A veszélyeztetetteknek speciális életmód terápiát javasolnak majd a szakemberek a társadalmi innovációs program keretében.
Pályázati felhívás
A DE Gyógyszerésztudományi Kar pályázatot hirdet több kategóriában ösztöndíj elnyerésére
Belekóstoltak a kutatói életbe
Rekordszámú résztvevője volt a Sántha Kálmán Szakkollégium jubileumi tudományos táborának. A középiskolás diákok az augusztus 31-i zárónapon tutoraik előtt számoltak be a Debreceni Egyetem kutatólaborjaiban szerzett tapasztalataikról.
Nélkülük nincs sikeres gyógyítás
Egészségügyi szakdolgozók cseréltek tapasztalatot és bővítették tudásukat a VII. Juhász Zsuzsa Szakdolgozói Konferencián a Debreceni Egyetem Klinikai Központban augusztus 31-én. A kongresszuson adták át az egykori kiváló ápolónőről elnevezett életműdíjat.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Pótfelvételi, gólyatárbor, yoUDay-klippremier, virágkarnevál, nemzetközi kongresszus, Farmer Expó, jubiláló Gyógyszerfejlesztési Koordinációs Központ – a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított augusztusban is a Díszudvar magazin.
Amalgámstop: az egyetem felkészült
A Debreceni Egyetem klinikai fogászatán az ellátásban és a fogorvosok képzésében sem okoz fennakadást az amalgámtömések használatát tiltó uniós rendelet. A gyermekfogászatban évek óta olyan innovatív tömőanyagot használnak, ami a fogszuvasodás ellen is véd.
27 aug
A mikrosebészet nagyjai találkoztak
A Debreceni Egyetemen zajló, nemzetközi szinten is egyedülálló színvonalú mikrosebészeti oktatásról is szó volt az ISEM Nemzetközi Kísérletes Mikrosebészeti Társaság 14. kongresszusán, amelyet augusztus 23-25. között tartottak a Kölcsey Központban.