Egyedülálló népegészségügyi kutatás
A korai halálozásért leggyakrabban felelős megbetegedések hátterében álló genetikai és környezeti kockázati tényezőket azonosították a most záruló ötéves projekt keretében a Debreceni Egyetem népegészségügyi szakemberei. A program kiemelten foglalkozott a roma lakosság helyzetével.
Zenei kultúrmisszió az egyetemen
Felmérést indított a Liszt Társaság helyi tagozatának megalakításáról a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kara. A cél, hogy koncertek és előadások révén minél többen megismerjék a zeneszerző munkásságát. A társasághoz egyetemisták, oktatók mellett bárki csatlakozhat.
Elkezdődött a DROP8
A COVID-19 immunológiai és reumatológiai vonatkozásairól, immunológiai szövődményeiről is szó lesz a csütörtökön kezdődött háromnapos online DROP8 konferencián. A Debreceni Reumatológiai Oktatási Programon mintegy 500 szakember vesz részt, és 80 előadás hangzik el.
Clauder Ottó Emlékverseny Budapest, 2021. november 11-12
Felhívás előadás bejelentésére
Üzleti szolgáltatások és egyetem
Együttműködési megállapodást kötött a Debreceni Egyetem és a városban üzleti szolgáltatásokat nyújtó cégeket tömörítő Debrecen Business Service Centers Kerekasztal szervezet. A felek az oktatatás színvonalának további emelését tűzték ki legfontosabb célként.
Online kerestek új tehetségeket
Virtuális tehetségkutató versenyt szervezett a Debreceni Egyetem Bölcsészettudományi Kara, a Természettudományi és Technológiai Kar, valamint a Zeneművészeti Kar. A UDream-A Te álmod interaktív rendezvényen a szakmai zsűri és a közönség is kiválaszthatta a legjobb produkciókat.
Kérdések, válaszok a modellváltásról
Az egyetemi modellváltás fő célja, hogy a magyar felsőoktatás versenyképesebbé váljon – fogalmazott Stumpf István kormánybiztos a Debreceni Egyetem dolgozói számára meghirdetett online beszélgetésen. A fórumon az egyetemi munkatársak kérdéseire is válaszolt a kormánybiztos.
Önkéntes segítség az egyetemtől
A koronavírus-járvány kezdete óta a Debreceni Egyetem csaknem 1350 hallgatója vett részt valamilyen formában a járvány elleni védekezésben. Az önkéntes fiatalok a szűrésben, oltásban, ápolási és adminisztrációs feladatokban is folyamatosan segítik az egészségügyi dolgozók munkáját.
Hackatom: taroltak az egyetemisták
Kiválóan szerepeltek a Debreceni Egyetem hallgatói a Hackatom Hungary orosz-magyar atomenergetikai online feladatmegoldó versenyen. A csapatoknak angol nyelven, innovatív ötletek bemutatásával kellett megoldaniuk nukleáris témájú speciális feladatokat.
Elnöki interjú a DTV-ben
Szabó Zoltán, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának elnöke a Debrecen Televízió Közügy című műsorának vendége volt. A professzor a COVID elleni védekezésről, az oltási tevékenységről és a poszt-COVID ellátásról is beszélt a csütörtöki adásban.

A tájékoztatót megismertem.