23 aug
Szakdolgozók nélkül nincs gyógyítás
Az ápolói hivatás aktualitásai, innovatív módszerei, valamint a jövő ápolóinak képzési, ösztönzési lehetőségei a legfontosabb témái az egészségügyi szakdolgozók 50. kongresszusának. A több mint 600 fős országos találkozónak a Debreceni Egyetem ad otthont.
21 aug
Tehetséges diákok tábora
Elkezdődött a Debreceni Egyetem Sántha Kálmán Szakkollégiumának Nyári Tudományos Tábora. A tehetséggondozó programban idén 30 középiskolás vesz részt, akik a gyakorlatban is megismerkedhetnek az egyetemen zajló legújabb élet- és orvostudományi kutatásokkal.
13 aug
Világújdonság a hallásjavításban
Siketen vagy súlyos nagyothallással született gyerekek hallását adja vissza az az új fejlesztésű belsőfül-implantátum, amelyet hazánkban elsőként a Debreceni Egyetemen ültettek be. A beavatkozást a debreceni szakemberek a Varsói Orvosi Egyetem professzorával közösen hajtották végre.
09 aug
Életmentés a harctéren
Hogyan lássa el sérült bajtársát egy katona a harctéren, gázálarcban, vagy éjjellátó használatával? Erre készítették fel a Magyar Honvédség katonáit a Debreceni Egyetem szakemberei az Interaktív Orvosi Gyakorlati Központban tartott harctéri sérültellátó tréningen.
09 júl
Fény a teljes elszigeteltségben
Valósághű virtuális ablakok teszik elviselhetőbbé a bezártságot a Debreceni Egyetem Onkoradiológiai Klinika sugárterápiás részlegének két ólomfalú kórtermében. Az izotópos terápiát kapó pajzsmirigydaganatos betegek napokat töltenek a sugárvédő falak között.
02 júl
PATIKAPLUS TANULMÁNYI TÁMOGATÁS GYÓGYSZERÉSZJELÖLTEK RÉSZÉRE
A PatikaPlus Gyógyszertárak (www.patikaplus.hu [2]) pályázatot hirdet azzal a céllal, hogy támogassa azon leendő gyógyszerész hallgatókat, akik a közé
01 júl
Új helyen a felnőtt orvosi ügyelet
Átvette a várostól az egészségügyi alapellátási feladatokat a Debreceni Egyetem, ezzel hazánkban elsőként jött létre egyetemi háttérrel működő, komplex intézeti alapellátó rendszer. A fejlesztés első lépéseként új, modernebb helyre költözik a felnőtt háziorvosi ügyelet.
Betegadatokból klinikai kutatás
MI, big data, cloud computing – a legkorszerűbb technológiákkal végez kutatásokat a Debreceni Egyetem Klinikai Központja a Felsőoktatási Intézményi Kiválóság Program Big Data tématerületén. Az új módszerek oktatása szerdán fejeződött be a Microsoft Magyarország Kft. közreműködésével.
Gyógyszertechnológiai fejlesztés
Világszínvonalú tömegspektrométer és gyógyszergyártásra is alkalmas tablettázó, kapszulázó rendszer – egyebek mellett ezekkel az eszközökkel bővül a Debreceni Egyetem műszerparkja egy 944 millió forintos gyógyszertechnológiai fejlesztés révén.
Fiatal gyermekgyógyászok kutatásai
Európai tudományos konferenciát rendeztek a Debreceni Egyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján június 20-án és 21-én. A szakmai programon fiatal orvosok mutatták be kutatásaikat. A rendezvény célja, hogy a résztvevők tökéletesíthessék előadásmódjukat.