Saját tankonyhát nyitott az ETK
A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Kar dietetikus szakirányán tanuló hallgatók gyakorlati képzését segíti a jövőben a Campus Hotelben csütörtökön átadott tankonyha. Az újonnan kialakított tanműhelyben a hallgatók a legkorszerűbb konyhatechnológiai eljárásokat és az élelmiszerbiztonsági előírásokat is megismerhetik.
Tudományos párbeszéd a szakkollégiumban
Őszi Tudományos Hallgatói Konferenciát tartott a Debreceni Egyetem Hatvani István Szakkollégiuma csütörtökön. A szakkollégisták a vendég nagyváradi Partiumi Keresztény Egyetem nyolc hallgatójával együtt öt szekcióban, 52 előadáson mutatták be kutatási eredményeiket.
Egy birkózóbajnok főgyógyszerész
"Az életem egyik fele a sport – tartja dr. Buchholcz Gyula, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Egyetemi Gyógyszertár főgyógyszerésze, a tbiliszi vet
Újabb sikerek a mentorprogramban
A Debreceni Egyetem mentorprogramjának eredményeiről számoltak be, valamint a következő félévben várható szakmai teendőkről egyeztettek a részt vevő szakemberek és hallgatók a Sporttudományi Koordinációs Intézet által szervezett kerekasztal-beszélgetésen. A mentorprogramnak ezúttal már huszonnyolc sportoló hallgató a tagja.
IKTV - több mint verseny
Innovatív applikáció főzéshez vagy a ruhatár környezetbarát frissítéséhez – ilyen és ehhez hasonló ötletekkel szálltak versenybe a középiskolások a győzelemért és a felvételi pluszpontokért a DE Gazdaságtudományi Kar vetélkedőjén. A győztes csapat tagjai európai tanulmányutat nyertek és 50 pontot a 2024-es felvételihez.
Kémia roadshow: fókuszban a gyógyszerésztudományok
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán folytatódott a Kémia Koordinációs Intézet előadás-sorozata. A pénteki programon a kar tanszékeinek és kutatócsoportjainak oktatási és tudományos tevékenységét ismerhették meg a résztvevők.
iDE nézz!
Útjára indul a Debreceni Egyetem saját gyártású magazinműsora, melyben az intézmény legfontosabb eseményeiről, rendezvényeiről, aktualitásairól láthatnak tartalmas riportokat, interjúkat, klipeket. Az első adás már megtekinthető az unideb.hu-n és az egyetem Youtube csatornáján.
In memoriam - Szilvássy Judit (1960-2022)
Fájdalommal megtört szívvel tudatjuk, hogy életének 62. évében elhunyt Szilvássy Judit egyetemi docens, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának igazgatója, a Debreceni Egyetem Általános Orvostudományi Kar Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Tanszék vezetője.
Nemzetközi elitben az Informatikai Kar
A Microsoft Learn for Educators Program tagjaként a Debreceni Egyetem Informatikai Kara is részt vett a világcég által szervezett varsói szakmai csúcstalálkozón. Az IK a nemzetközi nagyvállalat egyik kiemelkedő partnereként mutatta be a Microsoft támogatásával elért tudományos és oktatási eredményeit.
A DE munkatársa a legjobb fiatal gyógyszerész
A Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Gyógyszertechnológiai Tanszék tanársegéde nyerte el idén a Kiváló Fiatal Gyógyszerész Díjat. Rusznyák Ágnes ebben az évben szerzett PhD fokozatot, a kutatás mellett a tehetséggondozásban is részt vesz.

A tájékoztatót megismertem.