Az idősödő társadalom kihívásai
A demenciával élők gondozásának hazai és nemzetközi kérdései, valamint az időskori aktivitás voltak a kiemelt témái a XII. Nyíregyházi Gerontológiai Napoknak. A nemzetközi konferenciát november 21-én tartották a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karán.
Értékteremtő tudomány Szolnokon is
Egészségipar, járműipar, turizmus – ezekkel a témákkal foglalkozott az a konferencia, melyet a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából rendeztek meg szerdán a Debreceni Egyetem Szolnoki Campusán.
Neves vendégelőadó érkezik
Hacki Tamás, a Regensburgi Egyetem fül-orr-gégész professzora, az 1962-es Ki mit tud? győztese tart vendégelőadást pénteken a Debreceni Egyetemen. A foniátria nemzetközi szaktekintélyétől a hangképzési zavarokról hallhatnak az érdeklődők Debrecenben és Hajdúböszörményben.
Újabb tematikus rangsorokban a DE
Javított helyezésén a Debreceni Egyetem a Times Higher Education tematikus rangsoraiban. Az intézmény a természettudományok területén lépett előrébb a tavalyi eredményéhez képest, már a top 800-ban van. Élettudományok és orvostudományok terén idén is a legjobb 600-ban a DE.
A biofizika ötven éve Debrecenben
Tudományos szimpóziummal és évkönyv kiadásával ünnepelte 50 éves jubileumát a Debreceni Egyetem Biofizikai és Sejtbiológiai Intézete november 19-én a Kenézy Villában. Az elmúlt öt évtized eredményei mellett a jelen sikerei és a jövő célkitűzései is fókuszba kerültek.
A belgyógyászat aktualitásai
A régió belgyógyász szakemberei osztják meg egymással a tudományterület újdonságait azon a kétnapos konferencián, amely pénteken kezdődött Debrecenben. A csaknem kétszáz fős kongresszuson a Debreceni Egyetem szaktekintélyei is részt vesznek.
A tudomány ünnepe Nyíregyházán
Nemzetközi interdiszciplináris konferenciát tartott a Magyar Tudomány Ünnepéhez kapcsolódva a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara november 14-én, a nyíregyházi Megyeházán. Az egyetem, a régió, valamint a kar határon túli partnereinek szakembereitől több mint harminc előadás hangzott el.
Élen az élet- és orvostudományban
Élettudományok területén az első, míg orvostudományban a második lett a Debreceni Egyetem a hazai intézmények közül a Round University Ranking (RUR) hétfőn nyilvánosságra hozott 2019-es tudományterületi rangsoraiban. Globálisan mindkét listán a top 350-be került a DE.
Egyetemünk hírei az Alföld TV-n
Négyes ikrek, együttműködési megállapodások, szakmai napok, megemlékezés és jubileum – ismét a Debreceni Egyetem legfontosabb híreiről, eseményeiről tudósított a Díszudvar magazin.
Új mesterszak az Egészségügyi Karon
Egyedülálló angol nyelvű mesterképzést indít a Debreceni Egyetem Egészségügyi Kara 2020 szeptemberétől – jelentették be hétfőn a nyíregyházi campuson tartott sajtótájékoztatón. A szociális munka és szociális gazdaság elnevezésű szak hét európai egyetem együttműködésében valósul meg.