Doktorokat és díszdoktorokat avattak
Száztíz jelölt vette át a PhD-fokozat megszerzését igazoló oklevelét a Debreceni Egyetem őszi doktoravató ünnepségén. A Főépület Aulájában szombaton tartott eseményen emellett habilitált doktori és professor emeritus címeket adtak át, és felavatták az intézmény új díszdoktorait is.
Szubintenzív ellátás a Kenézy Gyula Campus Belgyógyászati Klinikán
Megkezdte működését a Belgyógyászati Klinika Szubintenzív Osztálya a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kenézy Gyula Campusán. A Belgyógyászati Klinika „D” épületében kialakított osztályon a súlyos állapotú belgyógyászati betegeket kezelik.
Folytatódott a kémia-roadshow
A Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Karán tartották a Kémia Koordinációs Intézet előadás-sorozatának újabb rendezvényét. Az intézet célja, hogy a karok kémiai tevékenységének összefogásával, együttműködésük támogatásával hatékonyabbá tegyék az oktatást és a kutatást. Pénteken a TTK Kémiai Intézet tanszékei és kutatócsoportjai mutatták be munkájukat.
Mit és hogyan ajánljon a gyógyszerész?
Gyógyszerészi gondozási versenyt rendeztek a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Karán. Az elsősorban a kar ötödéves hallgatóinak részvételével tartott megmérettetésen a versenyzőknek patikába betérő betegnek kellett segíteniük a gyógyszerválasztásban. A legjobbak bejutottak a verseny országos döntőjébe.
iTT Kutathatsz
Több száz középiskolás vett részt a Debreceni Egyetem Természettudományi és Technológiai Kar szerdai beiskolázási rendezvényén. Az iTT Kutathatsz elnevezésű Természettudományos és Mérnöki Fesztiválon és Duális Képzési Információs Napon a végzős diákok megismerkedhettek a kar képzési kínálatával, tájékozódhattak a szakok követelményeiről és a felvételiről.
Miért a Debreceni Egyetem?
Zsúfolásig megtelt a Debreceni Egyetem Főépületének Aulája a beiskolázási rendezvény, a DExpo első napján. Több száz középiskolás, leendő egyetemista, szülő, pedagógus hallgatta a szerdai megnyitón az intézményt, a képzési kínálatot, a felvételi változásokat és a hallgatói életet bemutató tájékoztatót.
Inzulinrezisztencia a kutatások középpontjában
Az inzulinrezisztencia számos krónikus betegség kialakulásához vezethet. A Debreceni Egyetem kutatói a Tématerületi Kiválósági Program keretében azt vizsgálták, hogy a kórkép korai felismerésével, annak kezelésével hogyan előzhetők meg a súlyosabb szövődmények. A több mint két évig tartó projekt eredményeit egy keddi konferencián ismertették a kutatásban részt vevő szakemberek.
Összefogás az eredményesebb kémiai oktatásért, kutatásért
A Debreceni Egyetemen folytatott kémiai tudományos és oktatómunka összehangolására jött létre a Kémia Koordinációs Intézet. A szervezet célja, hogy elősegítse a karok közötti együttműködést. Az egyetem kémiával foglalkozó intézetei egy előadás-sorozaton ismerhetik meg egymás munkáját, elsőként pénteken az Általános Orvostudományi Kar Orvosi Vegytani Intézete mutatkozott be.
Fiatal Kutatók Fóruma
A Magyar Gyógyszerésztudományi Társaság Gyógyszerkutatási Szakosztálya
Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjasok az ETK-n
A Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán négy tehetséges hallgató kapta meg az egyik legrangosabb felsőoktatási elismerést, a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíjat. A díjazottak közül ketten vették át személyesen oklevelüket a kar dékánjától.

A tájékoztatót megismertem.