29 júl
Új korszak az ügyeleti ellátásban
Augusztus elsejétől az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) felügyelete mellett, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában biztosítják az alapellátási ügyeletet. Szabó Zoltán, a Klinikai Központ elnöke mérföldkőnek nevezte az új rendszer bevezetését.
29 júl
Kuratóriumi vizit a szenátusi ülésen
A Debreceni Egyetemet 2021. augusztus elsejétől fenntartó Gróf Tisza István Debreceni Egyetemért Alapítvány kuratóriumának tagjai is részt vettek a 2020/2021-es tanév utolsó szenátusi ülésén. A testület a modellváltáshoz szükséges módosításokról döntött és elfogadták az egyetem új SZMSZ-ét is.
27 júl
Magyar nyelv reggel, délben és este
Mivel a Föld szinte minden részéről jelentkeztek hallgatók a Debreceni Nyári Egyetem idei online kurzusára, naponta három különböző időpontban indulnak a magyar nyelvet és kultúrát bemutató internetes foglalkozások.
26 júl
Innovációról, jövőképről kötetlenül
Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Ascsillán Endre GE-alelnök, mesteroktató, Szilvássy Zoltán rektor és Bács Zoltán kancellár osztotta meg gondolatait a fejlődésről pénteken a Campus Fesztivál Egyetem Tér színpadán.
23 júl
Felvételi: a legjobbak között a DE
Az általános felvételi eljárás után 6958 elsőéves kezdheti meg szeptembertől tanulmányait a Debreceni Egyetem magyar nyelvű képzésein. Az idén felvételt nyert hallgatók száma a pótfelvételivel, a határon túli felvételivel és az angol nyelvű képzésekre felvettekkel együtt meghaladhatja a tízezret.
22 júl
A tavalyi szünet után újra megnyitotta kapuit a Campus Fesztivál. A program négy napja alatt 14 színpadon, 200 előadó lép fel a Nagyerdőn. Az idei fesztiválon is külön helyszínen mutatkozik be az egyetem. Az intézmény a kezdetektől szorosan kötődik a fesztiválhoz - hangsúlyozta Bács Zoltán kancellár
21 júl
Egységes onkoradiológiai ellátás
Magyarországon az elmúlt években Európában egyedülálló onkológiai hálózat alakult ki - mondta az emberi erőforrások minisztere kedden a Debreceni Egyetemen (DE), amikor átadták az onkoradiológiai klinika új épületét.
20 júl
Programdömping az Egyetem Téren
A Debreceni Egyetem karai és intézetei tartalmas programokkal képviseltetik magukat a szerdán kezdődő debreceni Campus Fesztiválon. A szervezők ígérete szerint a standoknál érdekes, szórakoztató kísérleteket és izgalmas ismeretterjesztő előadásokat láthatnak az érdeklődők.
19 júl
Segítség a külhoni magyaroknak
Újabb két évre választotta első elnökhelyettesévé Jávor Andrást, a Debreceni Egyetem rektori főtanácsadóját a Magyar Rektori Konferencia Határon Túli Felsőoktatási Intézmények Bizottsága. Az egyetemi professzor többek között a magyar felsőoktatás külhoni képzéseinek erősítésén dolgozik tovább.
19 júl
Klinikai Központ a Campuson
Minden eddiginél több egységgel vesz részt az idei Campus Fesztiválon a Debreceni Egyetem Klinikai Központja. Nekik is köszönhetően az Egyetem Tér fesztiválhelyszínen számos érdekes, látványos, valamint hasznos ismeretet nyújtó program vár a közönségre.

A tájékoztatót megismertem.