Magyar Onkológusok Társaságának XXXIII. Országos Kongresszusa

2019, december 9 - 09:15

A 60 éves Magyar Onkológusok Társasága (MOT®) 2019. november 28-30-án Budapesten, a Pesti Vigadóban rendezte XXXIII. Országos Kongresszusát. A magyar rákgyógyítás elősegítése céljából a MOT® jelenleg több, mint 1300 regisztrált taggal, a korszerű onkológiai elveknek megfelelően, nemzeti értékként 1957-től egyesíti a rákkutatástól és diagnosztikától a sokszakmás terápián át a rehabilitációig a hazai onkológiai ellátásban résztvevő szakembereket, orvosokat, gyógyszerészeket és szakdolgozókat. A társaság jubileumát ünneplő kongresszus fővédnöke Prof. Dr. Kásler Miklós emberi erőforrás miniszter (EMMI), aki díszelőadásával is emelte a rendezvény rangját. Az ünnepi ülés további díszvendég előadója volt Élias Arner a Karolinska Intézet biokémikus professzora.

A szombat délelőtti poszterszekcióban a poszterek áttekintő értékelése mellett a kiválasztott poszterek előadó szerzői lehetőséget kaptak egy rövid előadás megtartására is. A kongresszuson díjazták a „Legjobb posztert”, melyet idén Dr. Harda Kristóf és munkatársainak munkája (Harda Kristóf, Szabó Zsuzsanna, Szabó Erzsébet, Szegedi Krisztián, Flaskó Tibor, Halmos Gábor: Szomatosztatin receptorok expressziójának vizsgálata vesetumorokban és humán vese daganat sejtvonalakon) nyert el a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kar Biofarmácia tanszékéről.