DE GYTK Pályaorientációs Nap - Gyengén Látó Diákoknak

A pályaorientációs nap részeként 2022. január 26. fogadta a Debreceni Egyetem Gyógyszerésztudományi Kara a Hajdú-Bihar Megyei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Technikum és Kollégium gimnazista tanulóit. Az eseményen a diákok betekintést nyerhettek egy laboratórium „életébe”, a gyógyszerkészítés rejtelmeibe. A Kar életében fontos szerepet játszik az esélyegyenlőség és a társadalmi felelősségvállalás, így külön örömöt jelentett, hogy gyengén látó és vak diákoknak mutathattuk meg a szakma egy szeletét.

A jelenlévő oktatóktól is egy más szemléletet kívánt meg a „gyakorlat” tartása, hiszen elsősorban a tapintás és szaglás útján kellett érzékeltetni, hogy milyen összetett is egy magisztrális gyógyszer elkészítése. A diákok kézbe vehettek olyan alapanyagokat, amelyekből gyógyszert készítenek. A látogatás keretében pici segítséggel mindenki elkészíthetett egy saját felhasználásra szánt testápolót, ami igen izgalmas kihívás volt. Mivel lehetőség volt az illóolajokat is megszagolni, így mindenki maga döntötte el, milyen illata legyen a saját készítményének. A diákok nagyon élvezték a látogatást erről az eseményről készült felvételek is tanúskodnak. Mint ahogyan az eseményen részt vevő kari oktatók is élvezték, hogy a komfortzónából kilépve sikerült „másképp” megmutatni a hivatásukat.