1991. június 27-én Asztalos László sebész főorvos vezetésével végezték el az első veseátültetést Debrecenben. Az eltelt harmincöt évben az intézményben több mint 1300 átültetés történt, a transzplantációs centrum az ország meghatározó központjává vált. A következő időszak egyik kiemelten fontos célja az élődonoros vesetranszplantációk számának növelése.