2. §
/a Szabályzat 6. §-ához/
Gyógyszerész szak – intézményi pontszámra jogosító felvételi elbeszélgetés és kompetenciatesztjének szabályairól és a pontszámítás módszeréről (Gyógyszerésztudományi Kar) szóló eljárási rendje
- A jelentkezők tájékoztatása:
a) A felvételi tájékoztatóban megjelenő elérhetőség: 4032 Debrecen, Nagyerdei krt. 98.
Telefon: +3652/258-001 E-mail: pap.pal@med.unideb.hu
b) Folyamatos tájékoztatás a kari honlapon: https://pharm.unideb.hu/felveteli-kovetelmenyek
c) a felvételi elbeszélgetés és kompetencia tesztre az Egyetem által létrehozott egységes jelentkezési felületen kell regisztrálni és időpontot foglalni. Az időpont foglalás a felvételi tájékoztatóban megjelölt időpontig lehetséges, ezt követően nincs mód regisztrálni a felvételi elbeszélgetés és kompetencia tesztre. A jelentkezőnek a kiválasztott időpontban kell megjelennie, időpont módosítást a jelentkezést követően nem áll módunkban elfogadni.
- A felvételi elbeszélgetés menete:
a) A felvételi elbeszélgetés és kompetenciateszt két különálló részből áll (lásd b, c rész), amelyek külön kerülnek értékelésre. A felvételizőknek lehetőségük van arra, hogy csak az egyik, vagy mindkét részt teljesítsék.
b) Felvételi elbeszélgetés (természettudományos ismeretek és kommunikációs kompetenciák vizsgálata) 25 pont szerezhető.
A vizsga első részében a hallgató az előzetesen kiadott témakörökből választ egy témakört, és ezzel kapcsolatban tart egy rövid 5-8 perces előadást (szemléltető eszközt, rövid diasort hozhat magával). Ezt követően a felvételi bizottság a témával kapcsolatban elbeszélget a hallgatóval, kérdéseket tesz fel az előadással és a témakörrel kapcsolatban. A cél, hogy képet kapjunk a hallgatók természettudományos jártasságáról és kommunikációs készségeiről. A választható témák a Kar honlapján érhetőek el. A vizsgabizottság 3 főből áll, elnöke a kar egyik vezető oktatója, tagjai és jegyzője a kar oktatói. A vizsgarész értékelése az alábbi szempontok alapján történik
Természettudományos előadás (15 pont):
10-15 pont: a diák megfelelő természettudományos ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában tájékozott. A bizottság kérdéseire döntő többségben az elvárható szintnek megfelelően jó válaszokat ad.
5-10 pont: a diák elfogadható természettudományos ismertekkel rendelkezik. Az adott témában többnyire tájékozott. A bizottság kérdéseire az elvárható szintnek megfelelően általában elfogadható válaszokat ad.
0-5 pont: a diák hiányos természettudományos ismeretekkel rendelkezik. Az adott témában korlátozott tájékozottsággal rendelkezik. A bizottság kérdéseire az elvárható szintnek megfelelően többnyire nem tud adekvátan válaszolni.
Kommunikációs készség:
8-10 pont: Kommunikációja határozott, világos, proaktív. A későbbiekben az egyetemi tanulmányok után vélhetően a gyógyszerészet különböző területein képes lesz a magas szintű szakmai kommunikációra.
5-8 pont: Kommunikációja megfelelő, többnyire világos. Az egyetemi tanulmányai alatt vélhetően megszerzi azokat a szükséges kommunikációs kompetenciákat, amelyek segítségével képes lesz magas szintű szakmai kommunikáció kialakítására.
0-4 pont: Kommunikációja bizonytalan. Az egyetemi tanulmányai alatt ez egy olyan kompetencia, amelyre az átlagos hallgatóknál több figyelmet kell fordítani, hogy a diák az egyetem elvégzését követően képes legyen elfogadható szintű szakmai kommunikáció kialakítására.
c) motiváció, önértékelés és érzelmi intelligencia mérése, 25 pont szerezhető.
Ebben a vizsgarészben a hallgatók egy tesztet töltenek ki, amely motivációt, önértékelést és érzelmi intelligenciát mér: motiváció (15 pont), önértékelés (5 pont), érzelmi intelligencia (5 pont).
A tesztek összeállítása validált mérési tesztek alapján történik. A teszt megírását követően a pontszámítás menete a következő: az elért pontok összesítésre kerülnek, az összeg elosztásra kerül a maximális pontszámmal, és 100-zal szorozzuk. Amennyiben az elért eredmény 70% felett van, a vizsgázó erre a részfeladatra 25 pontot kap. Amennyiben az elért eredmény kevesebb, mint 70%, akkor minden egész 1% után az adható 25 pontból 1 pont kerül levonásra.
A felvételizők az elért eredményekről az országos felvételi eljárás elektronikus felvételi rendszerén keresztül kapnak tájékoztatást.